SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Endüstrisi Hype’ın Kendisine Dot-Com Bubble’ı Hatırlattığını Söyledi, Düzenlemeyi Çağırdı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kriptoyu çevreleyen mevcut vızıltıların doksanların sonu ve 2000’lerin başındaki dot-com çılgınlığını hatırlattığını söylüyor.

Gensler, hazırladığı yeni bir açıklamada, savunuyor Kriptonun son Super Bowl reklamlarındaki ana cazibesinin, acemi teknoloji için gelecekteki başarıyı mutlaka garanti etmemesi.

“Şubat ayında hepiniz birkaç kripto platformu için Super Bowl reklamlarını fark etmiş olabilirsiniz. Bu, yılın en büyük TV etkinliğinde yayınlanma süresi alan bazı yeni yenilikleri ilk kez görmüyorduk. Bu reklamları görmek bana, mali krizin başlangıcında, yüksek faizli borç veren AmeriQuest’in Super Bowl’da reklam verdiğini hatırlattı. 2007’de feshedildi. Bundan birkaç yıl önce, Axios’a göre, ‘2000 Super Bowl’da on dört dot-com şirketi reklam yaptı, bunların çoğu şu anda feshedildi.’

İzleyicilerin çoğunun o zamanlar küçük çocuklar olabileceğini biliyorum, ancak 2000’de internet nispeten yeniydi. Dot-com balonunun patlaması, pazarlarımızda önemli sarsıntılara neden oldu. Bu nedenle, reklamlar güvenilirliğe eşit değildir. Kriptoda çok fazla yenilik var, ancak çok fazla yutturmaca var.”

SEC başkanı, meşru yenilikleri yutturmacadan daha iyi ayırmak için katı kripto düzenlemelerinin gerekli olduğunu savunuyor. Gensler’e göre, kripto para birimleri yaratanların, halka açık şirketlerin yaptığı gibi SEC’e kaydolmaları gerekiyor.

“Bu nedenle, SEC’e kaydedilecek menkul kıymetler olan kripto jetonlarını almak için çalışmamız önemlidir. Menkul kıymet olan kripto tokenleri ihraç edenler, bu varlıkların tekliflerini ve satışlarını SEC’e kaydetmeli ve açıklama gereksinimlerimize uymalı veya bir muafiyet sağlamalıdır. Çeşitli piyasalardaki her türden ihraççı, her gün başarılı bir şekilde kaydolur ve açıklamalar sağlar…

Kripto, girişimcilerin sermaye artırması ve yatırımcıların ticaret yapması için yeni yollar sunabilir, ancak yine de yatırımcı ve piyasa korumasına ihtiyacımız var.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Medya Birliği/Natalia Siiatovskaia[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img