Sekiz Yeni Kripto Ticari Markası İçin Meta Dosyaları

Önemli Çıkarımlar

  • Bir DC ticari marka avukatı Twitter’da Meta’nın kriptoyla ilgili sekiz ticari marka için başvuruda bulunduğunu açıkladı.
  • Ticari marka başvurularının diğerlerinin yanı sıra “kripto jetonları”, “blockchain yazılımı” ve “sanal para borsaları” gibi konularla ilgili olduğu bildiriliyor.
  • Ekim ayından bu yana Meta, sosyal medya uygulamalarının aksine giderek daha fazla kriptoya odaklanıyor.

Bu makaleyi paylaş

Eskiden Facebook olan Meta, sekiz kripto para birimi ve Metaverse ile ilgili ticari markalar için başvuruda bulundu. Ticari markalar, “sanal para birimi takasları” ve “kripto jetonları” dahil olmak üzere çeşitli blok zinciri ve kripto para birimi konuları için geçerlidir.

Meta’nın Metaverse Hareketleri

Facebook’un geçen Ekim ayında Metaverse’e yaptığı büyük pivot ve yeniden markalaşmanın ardından şirket, kripto ve blok zinciri uygulamaları için planlara işaret eden ticari markalar için başvuruda bulundu.

Washington DC’de yerleşik bir ticari marka avukatı olan Michael Kondoudis, bir cıvıldamak Bugün Meta, Logosu ile ilgili sekiz ticari marka başvurusunda bulundu. Uygulamaların “kripto jetonları”, “blockchain yazılımı”, “sanal para birimi değişimleri”, “finansal + para birimi ticareti” ve “dijital, kripto ve sanal para birimleri” kapsamını içerdiğini yazdı.

İçinde basın bülteni, Kondoudis şöyle yazdı: “Bu dosyalar şirketin Metaverse’e geçme stratejisini yansıtıyor. Meta’nın kendisini yönlendirecek sanal ekonomi için açıkça önemli planları var.”

Bu ay South by Southwest festivalinde, Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg şirketin NFT planlarının önizlemesini yaptı. Bu, şirketin geçen sonbaharda sektörde daha geniş bir Metaverse çılgınlığını başlatmasıyla başlayan, şirketin dijital varlıklar alanıyla ilgili yaptığı bir dizi hamleden sonraydı. duyuru şirket adını Meta olarak değiştirecekti. Geçen yıl ilgili planlara yaklaşık 10 milyar dolar harcadı. Aralık ayında Meta’da yapılmış Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı kullanıcılar için bir pilot uygulama olarak sunulan Paxos Dollar stabilcoin aracılığıyla WhatsApp üzerinden ödemeler. 31 Ocak’ta katıldı kripto para birimiyle ilgili patentlerini uygulamama taahhüdü olarak hizmet eden Crypto Open Patent Alliance, sadece birkaç gün sonra gelen bir hareketle satıldı 200 milyon dolara Diem stablecoin fikri mülkiyeti.

Şubat ayında şirket neredeyse kaybetti 250 milyar dolar ABD hisse senetleri tarihinin en büyük tek günlük kaybında bir günde piyasa değerinde.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaşSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi 
Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img