Simetrik Üçgenin Zirvesine Ulaşan Kritik Kararla Karşı Karşıya Bitcoin: BTC Fiyat Analizi

Ocak 2022’den bu yana, Bitcoin önemli bir oynaklık yaşıyor. Aşağıdaki grafik, 45-46 bin dolar fiyat alanında belirgin bir arz bölgesi gösteriyor ve bu, aralığın en üst noktası ve BTC fiyatının 50-60 bin dolarlık kanalın olası bir yeniden testine ulaşmasının önündeki ana engel.

Öte yandan, 33-35 bin$ bölgesindeki seçkin bir talep alanı, bu alanı alt konsolidasyon sınırı olarak işaret ediyor.

Günlük Grafik

Teknik Analiz Shayan

Şu anda fiyat, kritik kısa vadeli destek seviyesine dönüşen 37 bin doların üzerinde dengeleniyor. Mevcut küresel belirsizlik durumu ve piyasadaki mevcut korku göz önüne alındığında, bitcoin fiyatının bu iki arz ve talep bölgesi arasında önemli bir oynaklıkla konsolide olmaya devam etmesi için önemli bir olasılık var.

4 Saatlik Grafik

Daha kısa vadeli zaman diliminde, söz konusu oynaklık açıktır. Son fiyat hareketi, şu anda ayılar ve boğalar arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Grafiğin gösterdiği gibi, bitcoin simetrik bir üçgen deseni içinde hareket eder. Fiyat zirveye yaklaştıkça, ya bir yükseliş kırılması için üst trend çizgisini kıracak ya da düşüş eğilimi için alt trend çizgisinin altına düşecek.

Üçgen bir desenin üstünde/altında bir kırılma, özellikle yüksek miktarda hacim tarafından takip ediliyorsa, potansiyel yükseliş/düşüş sinyalleri olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, alt trend çizgisi kırılırsa, bitcoin yakında 37 bin dolarlık destek seviyesini test edecek.

Ayrıca, MACD göstergesi pozitife dönmek üzere ve yakın bir yükseliş patlaması olasılığını artırıyor.

Onchain Analizi

Alıcıların mı yoksa satıcıların mı sipariş defterinde daha agresif olduğunu gösteren Taker Buy Sell Ratio aşağıdaki grafikte temsil edilmektedir. 1’in üzerindeki değerler, sürekli vadeli işlem piyasasında yoğun talep anlamına gelirken, 1’in altındaki değerler satış baskısına işaret eder.

Bu gösterge, yoğun talep olarak yorumlanabilecek 33 bin dolardan 46 bin dolara son dalgalanma boyunca birin üzerinde değerler gösterdi. Bununla birlikte, fiyat bu sefer önemli ölçüde artmadı, bu bir düşüş göstergesi olabilir. Ayrıca, bu gösterge 1’e doğru düştüğü için talep azalıyor gibi görünüyor.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu)

Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve ilk ay Binance Vadeli İşlemlerinde 100$ ücretsiz ve %10 indirimli ücret almak için bu bağlantıyı kullanın (şartlar).

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve depozitolarınızdan 7,000$’a varan PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın.

Sorumluluk Reddi: CryptoPotato’da bulunan bilgiler alıntı yapılan yazarlara aittir. CryptoPotato’nun herhangi bir yatırım alıp almama, satma veya elinde tutma konusundaki görüşlerini temsil etmez. Herhangi bir yatırım kararı vermeden önce kendi araştırmanızı yapmanız önerilir. Sağlanan bilgileri kendi sorumluluğunuzda kullanın. Daha fazla bilgi için Sorumluluk Reddi’ne bakın.

Kripto para grafikleri TradingView tarafından.Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img