Socios, Futbol Yıldızı Lionel Messi ile Çok Yıllık, 20 Milyon Dolarlık Anlaşma İmzaladı

Uluslararası spor yıldızı Lionel Messi, PSG ile kulüp taraftar jetonlarını içeren yeni bir kulüp anlaşması imzaladıktan bir yıldan kısa bir süre sonra, taraftar jetonu platformu Socios ile çok yıllı, 20 milyon dolarlık büyük bir anlaşma imzaladı.

Steph Curry, Tom Brady ve Odell Beckham Jr. gibi Kuzey Amerikalı spor yıldızlarının geçen yılki yeni anlaşmalarını açıklamasının ardından, sporcuların kriptoya katılımının büyük manşetlere çıkması en son haber oldu.

Daha Fazlası İçin Socios

Messi, geçtiğimiz Ağustos ayında uzun süredir Barcelona’dan Paris Saint-Germain’e geçerek büyük bir sıçrama yaptı. Bu anlaşma, Socios’un kulüple işbirliği içinde oluşturduğu PSG hayran belirteçlerinde kısmi bir kripto para birimi ödemesi içeriyordu. Avrupa futbol kulüpleri, diğerlerinin yanı sıra Juventus ve Manchester City gibi diğer takımların da katılmasıyla, Socios’un erken büyümesinde önemli bir odak noktası olmuştur. Rekabetçi bir alan olmuştur, ancak Socios’un nispeten baskın bir pozisyon aldığı bir alan olmuştur.

Messi, üç yıllık 20 milyon dolarlık anlaşmanın bir parçası olarak Socios’un elçisi olarak görev yapacak, ancak anlaşmanın kripto para birimi ödemelerini içermediği bildiriliyor.

Socios ve tüketiciye yönelik platformu Chiliz (CHZ) son aylarda durgunluk yaşadı, ancak bu haftaki haberler CHZ tokeninin bir kez daha tırmanmaya başlamasına neden oldu. | Kaynak: TradingView.com’da CHZ-USD

İlgili Okuma | Yeni Will Smith Slap Token Oscar Vurmasının Ardından %10,000 Patladı – Başka Kim Satın Alıyor?

Taraftar Tokenlarının Geleceği

PSG, başlangıcından bu yana Socios ile anlaşmalar imzalamış 100’den fazla küresel kulübün yanında yer alıyor ve birçok kişi, taraftar tokenlerini, taraftarları daha önce hiç olmadığı şekilde meşgul etmek için potansiyel yeni bir kaldıraç olarak görse de taraftarlarla ilgili bazı endişeler dile getirildi. belirteç canlılığı da. Eleştirmenler, potansiyel hayran katılımı seviyesinin yüzeysel olduğunu ve harcamaya değmediğini ve basitçe fandom maliyetine katkıda bulunduğunu savunuyor.

Geçen yılın Aralık ayında, Premier Lig kulübü Arsenal’in, İngiliz düzenleyici kurumlarının reklam düzenlemelerini ihlal ettiği sonucuna varmasının ardından taraftar tokenlerini tanıtması yasaklandı. Ülkenin düzenleyicileri, ekibin “tüketicilerin kripto para birimlerindeki deneyimsizliğinden yararlandığını” belirtti.

Özellikle Socios da zorluklardan payını aldı. Bu ayın başlarında, kuruluş fiyat manipülasyonu yapmakla suçlandı ve CEO’nun fiyatı sabit tutmaya yardımcı olmak için platformun CHZ jeton ödemelerini çalışanlara alıkoyduğuna dair bazı küçük raporlar yayınlandı.

Bu alanda kuşkusuz potansiyel var, ancak taraftar jetonlarını doğru ve mantıklı bir şekilde kullanmak ve taraftarlar için değer katmak, üstesinden gelinmesi gereken büyük bir engel olacaktır ve muhtemelen spordan spora değişiklik gösterecektir.

İlgili Okuma | Huobi Tech, Hong Kong’da Bir Kripto ETF’sini Geliştirmeyi Planlıyor

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede adı geçen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img