Solar Bitcoin Madenciliği için Tesla, Block, Blockstream Bağlantısı

Önemli Çıkarımlar

Block ve Blockstream, Tesla’nın güneş enerjisi ürünlerini kullanarak Bitcoin madenciliği yapacak. Firmalar, Blockstream’in Teksas’taki tesislerinden birinde bir tesisin inşasını finanse edecek. Bu hafta Miami’de gerçekleşen Bitcoin 2022’den gelen bir dizi büyük güncellemenin sonuncusu. Bu makaleyi paylaş

Tesla ayrıca Bitcoin’i bilançosunda da tutuyor.

Tesla, Solar Bitcoin Madencilik Ünitesini Güçlendirecek

Block ve Blockstream, Tesla’nın güneş enerjisi ürünlerini kullanan bir tesisten Bitcoin madenciliğine başlayacak.

Bitcoin odaklı iki şirket, Blockstream’in madencilik üslerinden birinde bulunan bir Teksas tesisinin inşasını finanse edecek. Tesla, üniteye güç sağlamak için 3,8 megavatlık bir güneş PV dizisi ve 12 megavatlık bir Megapack sağlayacak.

Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su ve kriptografi ve erken Bitcoin sahnelerinde öncü olan Adam Back, bugün Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında güncellemeyi duyurdu. Back, kripto para çevrelerinde etkili bir figür olarak görülüyor ve bazıları, Bitcoin’in takma adlı yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun arkasındaki kimliği bilebileceğini veya olabileceğini öne sürüyor. Back, 2014’ten beri Blockstream’in başında ve Liquid adlı bir yan zincir oluşturarak ve dünya çapında madencilik birimleri kurarak en iyi kripto para biriminin büyümesine yardımcı oluyor.

Blockstream’e benzer şekilde, Block (eski adıyla Square) son yıllarda Bitcoin alanında önemli bir oyuncu haline geldi. Bitcoin evangelisti Jack Dorsey tarafından yönetilen Amerikan ödeme şirketi, TBD adlı bir DeFi değişimi ve CashApp aracılığıyla varlığa destek sunması da dahil olmak üzere çeşitli çabalarla Bitcoin’in benimsenmesine yardımcı olmaya çalışıyor. Dün Cash App, Bitcoin 2022’de Lightning Network’te Bitcoin maaş ödemelerini destekleyeceğini duyurdu. Block, Tesla’nın bir açıklama yaptığını duyurmasından birkaç ay önce, Ekim 2021’de Bitcoin’i bilançosuna ekleyen ilk büyük kurumsal şirketler arasındaydı. Varlık için 1,5 milyar dolarlık yatırım.

Tesla CEO’su Elon Musk, firmasının Bitcoin yatırımını yöneten ve daha önce varlığı kişisel kripto portföyünde tuttuğunu açıklayan Bitcoin’e olan ilgisiyle tanınıyor. Bununla birlikte, Bitcoin madenciliğinin çevresel etkileriyle ilgili endişelerini birçok kez dile getirdi. Musk, Mayıs 2021’de Tesla’nın Bitcoin ödemelerini çevresel kaygılar nedeniyle kabul etmeyi bıraktığını duyurduğunda piyasaya şok dalgaları gönderdi, ancak Tesla Bitcoin’i bilançosunda tutmaya devam etti. En son güncelleme, Musk’ın yeşil madenciliği destekleme taahhüdüne işaret ediyor.

Bitcoin 2022, tüm bu hafta Miami’de gerçekleşiyor ve Bitcoin ile ilgili bir dizi önemli duyuru gördü. Tesla ve Cash App haberlerinin yanı sıra, eski Blockstream yöneticisi Samsom Mow dün Próspera, Madeira ve Meksika’nın Bitcoin’i benimsemeye doğru ilerlediğini duyurdu. Strike CEO’su Jack Mallers ayrıca, şirketinin, Strike müşterilerinin ABD’deki büyük perakendecilerde Bitcoin harcamasına yardımcı olmak için Shopify ve diğer ödeme sağlayıcılarıyla ortaklık kurduğunu da açıkladı.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc., bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda hiçbir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için herhangi bir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

El Salvador’un Bitcoin Oyununu Daha Fazla Bölge Takip Ediyor

Honduras şehri Próspera da Bitcoin’i yasal ihale olarak tanıtacak, Madeira ise Bitcoin’den vergi almayacağını açıkladı. Meksika Bitcoin Kabulünü Tartıyor Meksika…

“Bu Çılgınlık!”: Jack Mallers Strike Inte’yi Duyurdu…

Strike CEO’su Jack Mallers bugün şirketinin Shopify, NCR ve Blackhawk ile ortak olduğunu açıklayarak dalgalar yarattı. Grev Duyuruları İlk gününün son konuşmasında Jack…

Cash App Artık Bitcoin Maaş Çeki Ödemelerini Destekliyor

Block’un ödeme hizmeti, müşterilerin “Bitcoin ile ödeme” almasına yardımcı olmak istiyor. Cash App, Bitcoin Maaş Çeki Ödemelerini Ekliyor Cash App, müşterilerin maaş çeklerini yatırmalarına olanak tanıyan yeni bir özellik ekledi…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img