Son Düzeltme Bitcoin İçin Neden İyi?

Bitcoin, bu haftanın büyük bir bölümünde bir boğa rallisine girdikten sonra nihayet aşağı yönlü düzeltme yaptı. Bu, bu kadar kısa sürede bu kadar büyüyen bir dijital varlık için beklenen bir gelişme. Bununla birlikte, piyasada bazıları bu düşüş eğiliminden yakınırken, böyle bir düzeltmenin dijital varlık için ne anlama gelebileceğine bakmak önemlidir. Çünkü böyle zamanlarda zarardan çok faydası olabilir.

Bu Düzeltme Kötü mü?

Herhangi bir yukarı yönlü toparlanma için mutlaka bir düzeltme olacaktır. Bu, piyasa hareketlerini çevreleyen koşullara bağlı olarak iyi veya kötü olabilir. Bu sefer, bitcoin bu haftanın başlarında önemli kazanımlar elde ettikten sonra bir toparlanma eğilimine başladı. Şimdi, mevcut pazar için bu, fiyatın düştüğü yerde verilen dijital varlık için daha iyi bir şey gibi görünüyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Madenciliği Zorluğu, Blok Üretimi Artarken Yeni ATH’ye Göz Atıyor

Bitcoin, son rallisi sırasında 47.000 doların kuzeyine kadar çıkabilmişti. Bu, kripto para biriminin boğa trendindeki yerini sağlamlaştırmaya yardımcı oldu. Ancak, bu kadar çok ivme kazandıktan sonra, bir dezavantaj olması kaçınılmazdı ve bunun sonucu da azalan bir değer oldu.

Boğa rallileri sırasında bu tür düzeltmeler her zaman iyidir. Bunun nedeni, aşırı alım göstergelerinin, yatırımcılar için bir kez daha yeterince iyi olması için değerlerini sıfırlamalarına izin vermeleridir. Düzeltmenin ardından piyasaya daha da fazla para girmesinin önünü açmak.

BTC destek seviyesi 45 bin dolarda | Kaynak: TradingView.com

Doğal olarak, bir kalır dijital varlığın altına düşemeyeceği destek bölgesi, dolayısıyla varlık için bir sorun haline gelir. Bitcoin 45.000 doların üzerinde tutabildiği sürece, güç hala boğaların elinde, yani kripto para biriminin mevcut yükseliş yolunda devam etmesi muhtemel. Bu durumda, bitcoin büyük bir sıçramanın geldiğini görebilir. Büyük olasılıkla, piyasada daha az likiditenin olduğu hafta sonu boyunca.

Bitcoin’in Tutması Gerekiyor

Kısa vadede, bitcoin yükseliş eğilimi kaydetmede sorun yaşamıyor. Şimdi asıl sorun, bu pozisyonu uzun vadede sağlamlaştırmak ve bunu yapabilmek için dijital varlığın 100 günlük basit hareketli ortalamayı geçmesi gerekiyor. Zaten bunun üzerinde işlem görüyor, ancak küçük bir marj kalıyor. Bu düzeltmenin dibi 45.600 doların üzerinde durabilirse, bu BTC uzun vadede yükseliş eğilimine dönecektir.

İlgili Okuma | Bitcoin’in 100 Bin Doları Vurması İçin Olası Zaman Çizelgeleri: CEO’lar Neden Yükseliş İşaretleri Görüyor?

Bunun ne kadar süreceğini önümüzdeki haftanın performansı belirleyecek olsa da, alıcı pazarı olmaya devam ediyor. 47.000 doların üzerinde uygun bir kırılma, bir kez daha başka bir büyük ralli için zemin hazırlayacak. Bununla birlikte, 48.000 $, düşük ivme göz önüne alındığında zorlu bir savaş olacak.

BTC ticareti 45.000 doların üzerinde | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD
FXComfort’tan öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img