Sosyal Medya Devi Meta, Yeni Kripto Varlığı Başlatma Planlarını Açıkladı: Rapor

Sosyal medya devi Meta’nın, tescilli bir kripto varlığı ve sosyal belirteçleri iş modeline dahil etmek için bir plan oluşturduğu bildiriliyor.

yeni bir göre rapor Financial Times (FT) tarafından Meta, amiral gemisi ürünleri Facebook ve Instagram’ın popülaritesi düşmeye devam ederken, yaklaşmakta olan metaverse için para birimi olarak hizmet edecek bir dijital varlık yaratmayı araştırıyor.

Konuya aşina olan kaynaklar, dahili olarak Meta çalışanlarının firmanın metaverse belirteçlerini CEO Mark Zuckerberg’den sonra “Zuck Bucks” olarak adlandırdığını söylüyor. Ancak kaynaklar, hiçbir şeyin resmi olmadığını ve fikrin her an geri çekilebileceğini veya rafa kaldırılabileceğini belirtiyor.

Rapor ayrıca, Reddit’e çok benzeyen şirketin, belirli gruplara katkıları ödüllendirmek için kullanılan sosyal jetonlar veya topluluk temelli itibar madeni paraları oluşturmayı düşündüğünü de ortaya koyuyor. Ayrıca Meta, fotoğraf tabanlı sosyal medya platformu Instagram’da bireysel etkileyicilerle ilişkili yaratıcı jetonlar veya jetonlar da verebilir.

FT’ye göre Meta’nın sosyal belirteçler için sahip olabileceği bir kullanım, kendisini merkezi bir ılımlılık gücü olmaktan çıkarmak ve bunun yerine kendilerini kontrol altında tutmayı topluluklara bırakmaktır.

Daha önce Zuckerberg, Meta’nın değiştirilemez tokenler (NFT’ler) dünyasına gireceğini açıklamıştı.

Herhangi bir ayrıntı verilmemiş olsa da Zuckerberg, özelliğin kullanıcıların halihazırda var olan NFT’leri Instagram’a getirmesine ve muhtemelen NFT’leri basmak için fotoğraf paylaşım platformunun kendisini kullanmasına izin vereceğini söyledi.

Daha yakın zamanlarda Meta, sanal gerçeklik tabanlı metaverse reklamcılığı, artırılmış gerçeklik için giyilebilir donanım ve belirli bir alt bölümü olan bir çevrimiçi sosyal buluşma platformu gibi Web 3.0 teknolojileriyle ilgili sekiz yeni ticari marka başvurusunu kaydederek kripto alanındaki ilerlemesini daha da ilerletti. kripto yatırımcıları

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Dvn Graphics arazisi/Natalia SiiatovskaiaSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img