Square, Bitcoin Otomatik Ödeme Aracını Tanıttı

Jack Dorsey'in ödeme şirketi Square'in bir mobil yan kuruluşu, kullanıcıların otomatik olarak bitcoin satın almalarına izin veriyor.

Dorsey, Twitter’da Cash App’in Pazartesi gününden itibaren günlük, haftalık veya iki haftada bir gibi düzenli aralıklarla otomatik olarak bitcoin satın almasını sağladığını söyledi. En az 10 dolarlık bir satın alma olmasına rağmen, yeni özellik kullanıcılara kendilerini çok fazla oynaklık riskine maruz bırakmadan yavaş yavaş orijinal kripto para birimine maruz kalma olanağı sağlıyor.

Cash App para birimlerinde app-to-app ödemelerini kolaylaştırmak için başlatıldı. 2019 yazında bitcoin ticaretini başlatan ve ertesi Haziran’da kullanıcıların BTC yatırmasına izin veren şirket, bu yılın başlarında , 2019’un dördüncü çeyreğindeki bitcoin alımlarından elde edilen toplam gelirin yarısından biraz azının açıklandığını açıkladı .Platformdaki ilk kez bitcoin alıcıları 2019’un üçüncü çeyreğinde ikiye katlandı .

Ancak Dorsey tarafından paylaşılan ekran görüntüsünde göze çarpan bir şey, kullanıcıların artık bir bitcoinin 0.00000001’de protokolün en küçük işlem birimi olan satoshis cinsinden otomatik alımlar ayarlama seçeneğine sahip olmasıdır.

Tüccarların ve yatırımcıların, Bitcoin protokolünün hem boyut hem de değer bakımından artmasına karşılık olarak daha küçük bir hesaba başvurmalarına yönelik kademeli bir eğilim gösterebilir. İyi bir karşılaştırma, çok zenginlerin yanı sıra, birkaç ons altın (~ 1.7400 $), almak isteyenleri de etkileyebilir.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img