Starknet, 2024 yılının sonuna kadar Layer-2 ağındaki kazanç paylaşımını tanıtacak.

Starknet, katman-2 ağı, geliştirici firması StarkWare tarafından 2024 yılının sonuna doğru ekosistemine staking başlatacak. CEO Eli Ben-Sasson’un bu duyurusu, Belçika’nın Brüksel şehrinde düzenlenen Ethereum Topluluk Konferansı’nda yapıldı.

Ben-Sasson, kullanıcıların staker olma seçeneğine sahip olacakları bir Starknet İyileştirme Önerisi sunmuştur. Staking için ödüller, staked STRK token miktarına göre belirlenecektir. Staker’ların paralarını çekmeden önce token’larını 21 gün kilitlemeleri gerekecektir.

Öneri topluluk onayını alırsa, Starknet için staking test ağı yakında başlatılacak ve ana ağda stakingin 2024’ün son çeyreğinde beklenmektedir.

StarkWare, staking dağıtımının birden fazla aşamada gerçekleşeceğini belirtti. İlk olarak staker’ların Starknet’e bağlanmaları, staking sözleşmeleriyle etkileşime girmeleri ve önerilen protokol kurallarına uymaları gerekecektir. Daha sonra staker’ların blok içeriğine gerçek zamanlı onaylar sağlamaları, ardından ağ güvenliğini artırmak için sıralama ve ispatlama faaliyetlerinde bulunmaları gerekecektir.

Ben-Sasson, Starknet’te stakingin tanıtımı hakkında heyecanını dile getirerek, bunun staking topluluğu ve teknolojisini geliştirmek için önemli bir adım olduğunu vurguladı. StarkWare ve Starknet Vakfı, kullanıcı staking davranışlarını izleyerek staking mekanizmasına gelecekteki güncellemeler hakkında bilgi verecektir.

Kaynak: Coindesk

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img