Steve Jobs Widow Telegram İco’ya En Az 5 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

Steve Jobs’un eşi Laurene Powell Jobs, konuyu bilen bir kaynağa atıfta bulunan BLOCTV’ye göre Telegram Açık Ağ (TON) projesi için ilk para teklifinin (ICO) bir parçası olarak Telegram’ın Gram tokenlerine yatırım yaptı.

POWELL, TELEGRAM’IN İLK SATIŞ ÖNCESİ FONLAMA TURUNDA YER ALDI

Apple’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Steve Jobs’un dul eşi Laurene Powell , Telegram’ın blockchain projesinin ilk yatırımcısıydı. Bu, satış öncesi fonlama turunda minimum giriş tutarı olduğu için 5 milyon dolardan az yatırım yapmadığı anlamına geliyor. Ancak, kaynak Powell’ın ne kadar yatırım yaptığını açıklamadı.

Dul, kocası 2011 yılında kanserden öldükten sonra yaklaşık 20 milyar dolar miras aldı. Powell, sosyal bir değişim kuruluşu Emerson Collective’de bir iş kadını, hayırsever ve yönetici.

Telegram, 2018’in başlarında ICO’su sırasında yaklaşık 1.7 milyar dolar topladı. Ancak, Nikolai ve Pavel Durov tarafından kurulan şirket, ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile mücadele ediyor ve projeyi bugüne kadar başlatamadı.

39 ABD’Lİ YATIRIMCI GRAM JETONU ALDI

SEC’e göre Laurene Powell, Telegram’ın ICO’suna yatırım yapan 39 Amerikalı yatırımcıdan oluşan bir grup oluşturuyor. Bekçi köpeği, sosyal medya devinin SEC’e göre ABD yasalarını ihlal eden token satışını hiçbir zaman kaydetmediği için üzgün . ABD’li yatırımcılar, fiyatı 1 doların altında başlayan toplam 1 milyar Gram jetonu satın aldı. SEC, dünyanın dört bir yanından 171 kişi ve kuruluşun 2,9 milyar jeton aldığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

Coinhashtag

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img