Tarayıcı Kullanırken Dikkat Edin! 49 Kripto Para Hırsızı Yakalandı!

Google, bir güvenlik araştırmacısının özel anahtarları çaldığını keşfettikten sonra 49 kripto para cüzdan tarayıcı uzantısını kaldırdı. Bu Chrome uzantıları, Ledger, Trezor, Jaxx, Electrum, Myetherwallet, Metamask, Exodus ve Keepkey gibi kripto cüzdan kullanıcılarını hedef aldı.

Google, bir güvenlik araştırmacısının özel anahtarları çaldığını keşfettikten sonra 49 kripto para cüzdan tarayıcı uzantısını kaldırdı. Bu Chrome uzantıları, Ledger, Trezor, Jaxx, Electrum, Myetherwallet, Metamask, Exodus ve Keepkey gibi kripto cüzdan kullanıcılarını hedef aldı.

49 Kötü Amaçlı Chrome Tarayıcı Uzantıları

Güvenlik araştırmacısı Harry Denley Salı günü 49 Chrome tarayıcı uzantısının kullanıcıların kripto para cüzdanı özel anahtarlarını çaldığını açıkladı . Denley, eter cüzdanları üretmek ve ERC20 tokenlerini işlemek için açık kaynaklı bir araç olan Mycrypto’da güvenlik direktörüdür.

Yasal kripto para birimi cüzdan uzantıları olarak görünen 49 sahte Chrome tarayıcı uzantısı, yönetmenin açıkladığı özel anahtarları, anımsatıcı ifadeleri ve anahtar deposu dosyalarını çalan kötü amaçlı kod içeriyordu. Farklı cüzdan yapılandırma adımları sırasında girilen verileri topladılar ve saldırganın sunucularından birine veya bir Google Formuna gönderdiler.

Bu sahtekar tarayıcı uzantılarından bazıları, beş kullanıcı veya olumlu geri bildirim ile derecelendirilen sahte kullanıcılardan oluşan bir ağa sahipti. Denley’e göre, uzantılar Rusya’da yerleşik olması muhtemel bir kişinin veya bir grup insanın işi gibi görünüyor.

49 Chrome tarayıcı uzantısı kimliği, güvenlik araştırmacısı Harry Denley tarafından keşfedilen kripto para cüzdanı özel anahtarlarını çaldı.

Hedeflenen Kripto Para Cüzdanları

Denley ayrıca, 49 kötü amaçlı Chrome tarayıcı uzantısı tarafından hedeflenen kripto para cüzdanlarının Ledger, Trezor, Jaxx, Electrum, Myetherwallet, Metamask, Exodus ve Keepkey olduğunu açıkladı. En çok saldırıya uğrayan cüzdanın, kötü niyetli tarayıcı uzantılarının% 57’si tarafından hedeflenen Ledger olduğunu buldu. En çok hedeflenen ikinci cüzdan Myetherwallet (% 22), ardından Trezor (% 8), Electrum (% 4), Keepkey (% 4) ve Jaxx (% 2) oldu.

Testi sırasında güvenlik araştırmacısı birkaç adrese para gönderdi ve bazı sırlar girdi. Gönderilen fonların otomatik olarak süpürülmediğini ve saldırganların sadece yüksek değerli hesaplarla ilgilendiklerini veya adresleri manuel olarak boşaltmaları gerektiği sonucuna vardı. Ayrıca, kötü niyetli uzantıların Google Chrome mağazasını Şubat ayında vurmaya başladığını ve Nisan ayına kadar yayınları hızla artırdığını belirtti. Google’a bildirildiklerini ve 24 saat içinde kaldırıldıklarını sözlerine ekledi.

Tüm bu kötü niyetli google uzantıları hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img