Taylandlı Yetkililer Harekete Geçti

Tayland'daki yetkililer, haber ajansı AFP'nin yeni bir raporu olan altın dükkanlarından petrole, inşaat firmalarına ve kripto para birimine kadar her şeyin peşinden giderek ülkenin gizli uyuşturucu lordlarını avlamaya kararlılar.

Rapora göre , Tayland’daki çeşitli endüstriler aracılığıyla on milyonlarca ABD doları akladığı iddia edilen büyük bir meth sendikasının son düşüşü, polisi, çekenleri izlemek için ellerinden geleni yapmaya karar verdi.

Tayland Adalet Bakanı Somsak Thepsuthin şunları ekledi “170 milyar baht (5,4 milyar ABD Doları) bankalarda düzensiz bir akış bulduk ve hepsi uyuşturucu olmayabilir,” diyerek ekledi: uyuşturucuyla ilgili varlıklarda en az 12 milyar baht (388 milyon ABD Doları) uyuşturucu parası altın, çinko, çelik çubuklar ve petrole dönüşüyor ”dedi.

Makaleye göre, Taylandlı yetkililer şimdi kripto para biriminde tutulan ve genellikle inşaat ve altın dükkanları gibi daha geleneksel endüstrilerde aklanan uyuşturucu parasını hedefleyerek “oyunu değiştirmeye” hazırlanıyorlar. AFP ayrıca şunları yazdı: “Bu, açıklanmayan milyarlar ve kripto para birimleri, süper arabalar ve yurtdışı mülklerinin ikincil ekonomisini döndüren bir ilaç üretimi, kaçakçılık ve aklama döngüsüdür.” dedi.

Tayland’daki uyuşturuculara “milyonlarca insan” bağlanmış olmasına rağmen, makale Güney Doğu Asya uyuşturucu lordlarının arka planda, bir dizi aracı ve “karmaşık kara para aklama düzeninin” ardında gizli kaldığını açıkladı. Aslında, uyuşturucu lordları sık sık üretimden sonra daha da güçlenerek, kısmen üretimi yükselterek ve rüşvet vererek yeniden ortaya çıkıyor, makale, kuzey Tayland, Laos, Çin arasındaki bir bölge olan “Altın Üçgen” e atıfta bulunarak, ve Myanmar çoğu zaman silahlı isyancılar tarafından korunan, met üreten laboratuvarların etkin noktasıdır denildi.

AFP‘ye göre, Taylandlı bir kadın halihazırda son meth sendikası baskısı ile ilgili olarak gözaltında tutuluyor ve polis “ülkeyi altın dükkanları ve inşaat şirketleri kullanarak yayılmış” bir uyuşturucu operasyonu yürüttüğünü iddia ediyor. Taylandlı yetkililerin ABD Uyuşturucu Uygulama Ajansı (DEA) ile en son baskının ardından para izini takip etmek için çalıştıkları bildiriliyor . Ancak rapor, bu özel işbirliğinin kripto para birimi ile ilgili herhangi bir soruşturmayı içerip içermediğini ortaya koymadı.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img