Terra’nın LUNA’sı 1,3 Milyar Dolarlık Bitcoin Satın Alımının Ardından Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Paramparça Etti ⋆ ZyCrypto

Reklam &nbsp &nbsp

DeFi merkezli Katman 1 blok zinciri protokolü Terra’nın yerel kripto para birimi olan LUNA, daha geniş kripto piyasasının yeniden canlanması ve Luna Foundation Guard’ın (LFG) bitcoin biriktirme çılgınlığı sayesinde son 24 saatte yaklaşık 110 dolarlık yeni bir rekor kırdı. .

Terra’nın LUNA’sı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Ayarladı

LUNA ağlıyor.

Hızla büyüyen token, bugün ilk kez 109.66$’a ulaşmak için %10’un üzerinde ralli yaptı ve önceki en yüksek seviyesi olan 104.73$’ı kırdı. LUNA şu anda 38,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli sekizinci kripto para birimidir.

LUNAUSD Grafiğine göre Ticaret Görünümü

O zamandan beri, basın zamanında yaklaşık 108.37 $ ‘a yerleşmek için hafifçe geri çekildi. Bununla birlikte, gün için hala yaklaşık %8,7 arttı. Ayın başında 70$ civarında işlem gördüğü göz önüne alındığında bu önemli bir başarı.

Terra, Cosmos yazılım geliştirme kiti (SDK) kullanılarak oluşturulmuş bir kripto para ağıdır. Singapur merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Luna Foundation Guard (LFG), Terra’nın amiral gemisi stabilcoin UST’yi dengelemek için bitcoin satın alması nedeniyle proje son zamanlarda büyük ilgi gördü. Pazartesi günü, LFG dört partide 135 milyon dolarlık ek BTC satın aldı.

Reklam &nbsp &nbsp

Terra Bitcoin İstiflemeye Devam Ediyor

Terra, kalıcı bir bitcoin alıcısı haline geldi. Pazartesi günü Bloomberg’e konuşan LFG ve Terraform Labs CEO’su Do Kwon, şirketin Ocak ayının sonundan bu yana BTC’de 1 milyar doların üzerinde para topladığını doğruladı.

Yayınlandığı sırada, Luna Foundation Guard’ın bitcoin adresi 27.784.96954740 BTC’ye sahip – mevcut piyasa fiyatlarında 1,32 milyar dolara eşdeğer.

Terra, algoritmik stablecoin UST’yi ABD dolarına sabitlenmiş halde tutmak için çift jetonlu bir mekanizma kullanıyor. Bu, Terra kullanıcılarının basılan her yeni UST için 1 $ değerinde LUNA yakmaları gerektiği anlamına gelir. Yeterli teminat desteği olmadan, stabilcoin çökme riskiyle karşı karşıya. LFG’nin yedek fonunda BTC biriktirmesinin nedeni budur.

“Bitcoin ile özellikle ilgilenmemizin nedeni, bunun en güçlü dijital rezerv varlığı olduğuna inanmamız. UST, para politikasının bir parçası olarak Bitcoin standardını uygulayan ilk internet yerel para birimi olacak, ”dedi Kwon bu ayın başlarında.

Koreli girişimciye göre plan, LFG’nin Bitcoin rezervlerini 10 milyar dolarlık bir fon oluşturmak için uzun vadeli bir hedefle 3 milyar dolara çıkarmak. LFG bitcoin satın almaya devam ettikçe LUNA büyük olasılıkla daha yüksek patlamaya devam edecek.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img