Tesla, Jack Dorsey’in Bloğu ile %100 Güneş Enerjili Bitcoin (BTC) Madenciliğine Giriyor: Rapor

Elektrikli araç devi Tesla’nın, güneş enerjisi kullanarak Teksas’ta Bitcoin (BTC) madenciliği yapmak için ödeme platformu Block ve blockchain teknoloji şirketi Blockstream ile birlikte çalıştığı bildiriliyor.

yeni bir göre rapor CNBC tarafından, üçlü, Tesla’nın güneş panellerini ve tescilli pil depolama paketlerini kullanarak BTC madenciliği yapacak.

Madencilik kıyafeti, herkesin tesisin güç çıkışı, çıkarılan toplam BTC gibi ölçümlerini ve ayrıca güneş enerjisi ve depolama performansı verilerini takip edebileceği açık bir gösterge panosuna sahip olacak.

Blockstream’in kurucu ortağı ve CEO’su Adam Back, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında CNBC’ye, tesisin piyasa değerine göre en iyi kripto varlığı madenciliğinin tamamen %100 yenilenebilir enerji kullanılarak yapılabileceğini kanıtlamak için tasarlandığını söyledi.

Geri diyor ki,

“İnsanlar Bitcoin madenciliği ile ilgili farklı faktörler hakkında tartışmayı seviyor. Düşündük, kanıtlayalım. İnsanların birlikte oynayabilmesi için açık bir kontrol paneline sahip olun…

ilgileniyoruz [in proving] Bitcoin madenciliğinin yeşil güç altyapısını finanse etmeye yardımcı olabileceği tezimiz.”

Back’e göre, programın karlı olduğu kanıtlandığında, şirketler güneş enerjisini tamamlamak için rüzgar enerjisi eklemeyi düşünecekler.

Bitcoin yazı yazarken 42.518 dolardan el değiştiriyor, gün içinde %2 düşüş.

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/solarseven/Sensvector[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img