Toplam BTC Arzının %1’ine Yakın Bitcoin Borsasında İşlem Gören Ürünler

Bitcoin borsasında işlem gören ürünler (ETP’ler) Mart ayında iyi bir ay geçirdi. Yönetim altındaki BTC varlıkları, bu bir aylık dönemde katlanarak büyüyerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu, geçen ay bu ETP’leri kategorize eden girişler tarafından ileriye doğru itilir. Bu, tüm BTC ürünleri bu süre boyunca pozitif net akışlar kaydettiği için Mart ayı, bitcoin ETP’leri için en başarılı aylardan biri haline getirdi.

Bitcoin AUM Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Toplam bitcoin AUM Mart ayında çarpıcı bir şekilde yükseldi. Rakamlara bakıldığında, bu hareketin bu konuda şimdiye kadar kaydedilen en yüksek büyüme trendlerinden biri olduğu görülüyor. Bir önceki, 2021 yılının Kasım ayında kaydedilen sıçramaydı. Şubat ayına kadar, yönetim altındaki toplam varlık 190.165 BTC’de oturuyordu. Ancak Mart ayı sonunda bu sayı 202.437 BTC’ye kadar yükselmişti. Bu, yönetim altındaki BTC için yeni bir rekor oluşturdu.

İlgili Okuma | Bitcoin Perakende Tarihinin En Yüksek İkinci Satın Alma Oranına Ulaştı. İyi ya da kötü?

Mart ayı net girişleri buna büyük bir katkı oldu. Toplamda, yalnızca geçen ay ETP’lere akan 12.727 BTC vardı. Bu, dijital varlığın Kasım ayından bu yana ETP girişleri açısından en güçlü ayını işaretlemesine yardımcı oldu. Girişler, yönetim kurulu genelinde ve tüm bölgelerde kaydedildi.

BTC ETP’leri Mart’ta rekor seviyeye ulaştı | Kaynak: Gizemli Araştırma

Bunun bir örneği, geçtiğimiz ay tarihinin en keskin büyümelerinden birini kaydeden Kanada ETF’leriydi. Bu zaman diliminde toplam AUM’larını toplam 6.066 BTC artırmayı başardılar. Ek olarak, ProShares pozitif girişler de kaydetti. 20 Mart – 25 Mart arasındaki yuvarlanma dönemi için, önceki aylarda kendisini rahatsız eden ve ilgili yuvarlanma maliyetlerine atfedilen düşük momentumdan kurtulmayı başardı.

Bu Avrupa’da da yankı buldu. Son üç aydır net çıkış kaydeden bölgede bir değişim yaşandı. Bu tersine dönüş, Mart ayı boyunca önemli miktarda giriş yapıldığını gördü.

BTC dengesini kaybederek 44,000$’a düştü | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Bu girişlerin çoğu, son zamanlarda bitcoin toparlanmasına bağlanıyor. Mart ayındaki hareketli hafta boyunca, Bitcoin, LFG’nin Bitcoin Rezerv Stratejisi zemininde daha fazla güç görmüştü. Bu sadece dijital varlık için daha yüksek bir değere çevrilmekle kalmadı, aynı zamanda ETP’lere girişlerin katlanarak arttığını da gördü.

İlgili Okuma | Bitcoin Aylık Çıkışları Tarihsel Olarak Yüksek Değere Ulaşıyor

Genel olarak, Mart ayı BTC ETP’leri için iyi bir ay oldu. Dijital varlığa olan taleplerin arttığı açıktır. Perakende yatırımcılar pastadan daha büyük bir pay almakla kalmıyor, aynı zamanda eski piyasalar bu son trende göre kripto para birimine daha fazla maruz kalmayı talep ediyor.

FXLeaders’dan öne çıkan resim, TradingView.com’dan grafik

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img