UFC, Kriptoda Savaşçı Bonuslarını Ödeyecek

UFC, gezegendeki fiziksel olarak en dayanıklı sporlardan birine her şeyini katan yeteneğine tahsis edilen tazminat nedeniyle geçmişte eleştirildi. Lig, Crypto.com ile olan mevcut ortaklığının izniyle, bu hafta eleştirmenlere karşı koyabilir.

Bugün yeni bir duyuruda UFC, izle ve öde etkinliklerinde savaşçılara 60.000 dolar değerinde Bitcoin dağıtacağını paylaştı. Duyuruya ve bunun lig ve daha geniş spor için ne anlama geldiğine bir göz atalım.

UFC, Katlamayı Zorlamaya Devam Ediyor

UFC, Chiliz ile yaptığı anlaşma sayesinde taraftar jetonlarını deneyen ilk futbol dışı spor liglerinden biriydi ve keşfedilmemiş bölgelere girme korkusuyla kripto ile ilgili ivmeyi sürdürdü. UFC gibi geleneksel olmayan bir spor ligi için uygun. Geçen yıl, UFC Crypto.com ile ilk ortaklığını güvence altına aldı – benzeri görülmemiş, 10 yıllık, 175 milyon dolarlık devasa bir anlaşma. Anlaşma, Crypto.com’u UFC’nin ilk ‘Resmi Dövüş Kiti Ortağı’ olarak güvence altına aldı.

Ocak ayında lig, yeni bir NFT pazarı için Dapper Labs ile bir ortaklık ilan ederek blockchain ile ilgili deneylere yönelik çabalarını sürdürdü. Bu haftanın duyurusu, hayranları özellikle benzersiz bir şekilde meşgul edecek yeni bir ‘Gecenin Hayran Bonusu’ ile daha fazlası için geri döndüklerini gösteriyor.

Hayranlar, izle ve öde etkinliklerinde en iyi üç dövüşçüye ödül verecek; birinciye 30.000 dolar, ikinciye 20.000 dolar ve üçüncüye 10.000 dolar – tümü BTC olarak ödenecek.

Bu hafta sonu UFC 273 etkinliği, bu hayran bonus yapısına ev sahipliği yapan ilk etkinlik olacak.

Crypto.com’un UFC ile ortaklığı, borsanın, diğer geleneksel spor liglerinin henüz tam olarak dalmak istemeyebilecekleri, özellikle benzersiz bazı hayran etkileşimi düzeylerini ortaya çıkarmasını sağlayacak. | Kaynak: TradingView.com’da CRO-USD

İlgili Okuma | Bir Twitter Düzenleme Düğmesi Neden Kripto Kullanıcıları İçin Felaket Olabilir?

Genel Olarak Spor Üzerindeki Etkisi

Bu taraftar katılım seviyeleri, ilk bakışta nispeten küçük görünebilir, ancak bunlar, ligin, taraftarların dahil olduğunu hissettirmek için her yerde bulunan yollar bulma konusunda agresif olmaya istekli olduğunu gösteriyor. Geleneksel spor ligleri, bunun gibi yeni fikirler söz konusu olduğunda daha yavaş hareket edebilirken, özellikle kripto ortakları ve büyük liglerle daha güçlü, daha yerleşik ilişkiler gelişmeye devam ederken, sonunda köşeyi döndüklerini görmek sizi şaşırtmasın.

Bunun gibi yeni hayran katılımı fikirleri deneyen UFC’lerin büyüklüğünde bir izleyici kitlesine sahip birkaç lig var, bu nedenle lig savaşçılarını hayranlara daha kişiselleştirilmiş bir deneyim verecek şekilde ödüllendirmenin bir yolunu bulmak için kredi gerekiyor.

İlgili Okuma | Ne? Meta’nın CEO’sunun Adına Takma Adlı Bir Dijital Simge Oluşturmayı Planladığı Bildirildi

Pexels’ten öne çıkan resim, TradingView.com’dan Grafikler Bu içeriğin yazarı, bu makalede bahsedilen taraflardan herhangi biri ile ilişkili veya bağlantılı değildir. Bu finansal tavsiye değildir.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img