Ukrayna Kripto Bağış Kampanyalarının Yarısı “Açık Dolandırıcılık:” Raporu

Önemli Çıkarımlar

Ukrayna için yapılan 50’den fazla kripto bağış kampanyasının yaklaşık yarısı “bariz dolandırıcılık” olarak işaretlendi. Sadece beş haftalık bir dönemde Ukrayna’yı desteklemek için 135 milyon dolardan fazla kripto para toplandı. Bu makaleyi paylaş

Yeni bir rapora göre, Ukrayna’nın Rus saldırganlığına karşı koyma çabalarına yardımcı olduğu iddia edilen kripto bağış kampanyalarının yaklaşık %50’si “bariz dolandırıcılık”. Ancak, bu dolandırıcılıklar, işgalin kabaca başlamasından bu yana toplanan paranın yalnızca küçük bir kısmını oluşturuyordu.

Kitle Fonlaması Dolandırıcılığı

Yeni bir rapora göre, Ukrayna’nın Rus işgaline karşı savaş çabalarını desteklemek isteyenler, dolandırıcılık tuzağına düşmemeye dikkat etmeli.

Ancak yeni bir açıklamaya göre rapor Blockchain istihbarat firması TRM Labs tarafından, analiz edilen 50’den fazla kripto bağış kampanyasının yaklaşık yarısı, bağışları iddia edildiği gibi insani veya askeri çabaları finanse etmek için göndermeyen “bariz dolandırıcılık” idi. Yazarlar, biraz kasvetli olsa da, dolandırıcılık kampanyalarının yalnızca “toplam ticaret hacminin küçük bir yüzdesini oluşturduğunu” belirtti. Başka bir deyişle, bağışçılar büyük ölçüde dolandırıcılıklara karşı meşru kitle fonlaması çabalarına karşı anlayışlı bir bakış açısına sahipti.

Rapor, kampanyaları türlerine göre de ayırdı. Kampanya türleri arasında hükümet dışı kuruluşlar, yine de dahil olan devlet dışı aktörler (askeri veya siber), özel, kar amaçlı kampanyalar ve resmi hükümet veya askeri kampanyalar yer aldı. Hükümet dışı kuruluşlar, analiz edilen yaklaşık 50 kampanyanın yaklaşık yarısını temsil etmelerine rağmen, yalnızca iki kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum’dan 48 milyon dolar toplayarak en yaygın olanlardı, oysa resmi hükümet veya askeri kampanyalar, yalnızca küçük bir kısmı oluşturuyordu. kampanyalardan elde edilen 50 milyon dolardan fazla para toplandı.

Ukrayna’nın savunma çabaları, Rus işgalinden önce bile, 22 Şubat ile 28 Mart arasında toplam 135,7 milyon doları aşan kripto bağışlarıyla giderek daha fazla destekleniyor.

TRM’nin incelediği 50’den fazla kampanyada 33 farklı kripto varlığı kullanıldı.

Yazarlar, kriptodaki anonim veya yarı anonim aktörlerin, teknolojinin “merkezi olmayan doğasına” içkin olarak, düzinelerce dolandırıcılık bağış kampanyasını kısmen açıklayabilecek belirsizlik yarattığını belirttiler.

Ukrayna hükümetinin resmi bağış sitesi bulunabilir burada.

Açıklama: Yazma sırasında, bu parçanın yazarı BTC, ETH ve diğer birkaç kripto para birimine sahipti.

Bu makaleyi paylaş

Bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen bilgiler, doğru ve güvenilir olduğuna inandığımız bağımsız kaynaklardan elde edilmiştir, ancak Decentral Media, Inc. bu web sitesindeki veya bu web sitesi aracılığıyla erişilen herhangi bir bilginin güncelliği, eksiksizliği veya doğruluğu konusunda herhangi bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez. . Decentral Media, Inc. bir yatırım danışmanı değildir. Kişiselleştirilmiş yatırım tavsiyesi veya diğer finansal tavsiyeler vermiyoruz. Bu web sitesindeki bilgiler önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu web sitesindeki bilgilerin bir kısmı veya tamamı güncelliğini yitirebilir veya eksik veya yanlış olabilir veya olabilir. Eski, eksik veya yanlış bilgileri güncelleyebiliriz, ancak buna mecbur değiliz.

Bu web sitesindeki bilgilere dayanarak asla bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım kararı vermemeli ve bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi asla yatırım tavsiyesi olarak yorumlamamalı veya bunlara güvenmemelisiniz. Bir ICO, IEO veya başka bir yatırım hakkında yatırım tavsiyesi arıyorsanız, lisanslı bir yatırım danışmanına veya başka bir kalifiye finans uzmanına danışmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Herhangi bir ICO, IEO, kripto para birimi, para birimi, tokenleştirilmiş satışlar, menkul kıymetler veya emtialar hakkında analiz veya raporlama için hiçbir biçimde tazminat kabul etmiyoruz.

Tüm şartlar ve koşullara bakın.

NFT Express: NFT dünyasına adım atmanız

Tatum’da, Solidity öğrenmek veya kendi akıllı sözleşmelerinizi oluşturmak zorunda kalmadan birden fazla blok zincirinde kendi NFT’lerinizi oluşturmayı zaten çok kolay hale getirdik. Herkes konuşlandırabilir…

Ukrayna Savunma Çabaları Kripto Kitle Fonlamasından Yararlanıyor

Bugün bir rapora göre, ülkeyi Rus işgaline karşı savunmak için düzenlenen Ukraynalı gönüllü grupları, 2021’de Bitcoin bağışlarında %900’lük bir artış elde etti. Kripto Ukrayna’dan Savunma Finansmanı…

Kanada, Özgürlük Konvoyuna Bağlı 34 Kripto Cüzdanını Yasakladı

Kanadalı yetkililerin, şirketlerin COVID-19 kısıtlamalarına karşı bir protesto olan Özgürlük Konvoyu ile ilişkili 34 kripto para cüzdanıyla çalışmasını yasakladığı bildirildi. 1.4 Milyon Dolarlık Kripto Durdurulabilir Kanada…

AB, Yaptırımlar Arasında “Kripto Varlıkların” Dahil Olduğunu Açıkladı

Avrupa Komisyonu’ndan bugün yapılan açıklamaya göre, kripto para faaliyeti Rusya ve Beyaz Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımlar kapsamında değerlendirilecek. Yaptırım Uygulanan Faaliyetler Arasında Kripto…

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img