Ukrayna’nın NFT Rus çatışması müzesi yayına girdi

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Cuma günü, Ethereum ve Polygon ağlarında barındırılan ve ülkenin Rusya ile olan savaşını değiştirilemez belirteçler (NFT’ler) aracılığıyla anlatan bir müze olan Meta Tarih Savaş Müzesi’ni başlattı.

İlgili makaleye bakın: Zelenskyy, Ukrayna’da kripto para birimini yasallaştırıyor

Hızlı gerçekler

Savaş Müzesi, “Rusya tarafından Ukrayna’daki ölümcül askeri silahlarla aynı düzeyde dezenformasyon kullanılıyor” Pazar günü tweet attı. “NFT-müzesi, blok zinciri aracılığıyla gerçek savaş olaylarının hatırasını tutmak ve Ukrayna’yı desteklemek için hayırsever bağışlar toplamak için derin bir niyete dayanıyor.”
“Warline” koleksiyonu NFT’lerinde haber raporlarının ekran görüntüleri, askeri teçhizatın siluetleri ve işgalin farklı günlerini temsil eden patlamaların görüntüleri yer alıyor.
Diğer geleneksel kayıt biçimleri kaybolabilir veya silinebilirken, NFT’ler blok zincirine kaydedildikten sonra kaldırılamaz veya değiştirilemez.
Her NFT, 0.15 ETH (490 ABD Doları) karşılığında satılıyor ve satıştan elde edilen gelir, Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın kripto para cüzdan adresleri aracılığıyla askeri ve sivil yardıma gidiyor.
Koleksiyondaki tüm NFT’ler, satılana kadar gizli kalır; bu, müzenin “açığa çıkarmak” olarak tanımladığı bir özelliktir.[ing] Meta Geçmişi satın alan gerçek.”
Kripto para birimi, çatışma boyunca Ukrayna için önemli bir finansman kaynağı olduğunu kanıtladı ve şimdiye kadar DAO’lar ve doğrudan finansman yoluyla yaklaşık 100 milyon ABD doları alındı.

İlgili makaleye bakın: Kripto, Ukrayna Savaşı’nda önemli bir rol oynuyor – çatışmanın her iki tarafındaSon dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img