Vali DeSantis, Florida Vergi Ödemeleri için Bitcoin’i Kabul Edecek, DeSantis Valisi DeSantis, Florida Kripto’da Vergi Ödemelerine İzin Verecek

Florida, vergi ödemeleri için kripto para birimlerini kabul eden bir sonraki ABD eyaleti olabilir. Vali Ron DeSantis Salı günü yaptığı açıklamada, “Bitcoin’i kabul edeceğiz, bunu Florida eyaletindeki ödemeler için yapmaya çalışıyoruz” dedi.

BTC Vergi Ödemelerine Hazırlanıyor

Vali DeSantis dedim devlet kurumlarından bu dönüşümü sağlamanın yollarını bulmalarını istemişti:

Gov. DeSantis, Wesley Chapel’de düzenlediği basın toplantısında, “Biz çalışıyoruz ve devlet kurumlarına söyledim – bir işletmenin Florida’ya kripto para birimiyle vergi ödemek istiyorsa, bunu kabul etmeye istekli olmamızın yollarını bulmaya çalışıyoruz” dedi. Bu vesileyle, lise mezuniyet programlarına kişisel finans eğitimini eklemeyi amaçlayan bir finansal okuryazarlık müfredat tasarısının imza töreni düzenlendi.

Geçen yıl Aralık ayında Florida Valisi, yerel işletmeler tarafından eyalet vergilerinin ödenmesi için kripto para birimlerine izin verilmesi gerektiğini önerdi.

Ayrıca, yasama meclisinin geçmediği “blok zinciri teknolojisi ile deney yapmak” için fon tahsis edilmesini önerdi.

Potansiyel bir 2024 Cumhuriyetçi başkan adayı olan DeSantis, Başkan Joe Biden’in bu ayın başlarında kripto sektörü için verdiği karara şüpheyle yaklaşıyordu. Bitcoin gibi merkezi olmayan dijital para birimi ile doların dijitalleştirilmesi veya doları merkezi olarak kontrol edilen dijital para birimine dönüştürmek arasında temel bir fark olduğunu söyledi.

“Merkezi bir otoritedeki birine, belirli malları satın alma erişimini temelde kapatabilecek gücün miktarı konusunda endişeleniyorum. Keşfedilmemiş bir bölgede olacağız” dedi.

Colorado, Kripto Vergisi Yarışına Öncülük Ediyor

Bu ayın başlarında Colorado, ABD’nin ilk eyaleti oldu. kabul kriptoda vergi ödemeleri. Hareketin bu yıl Haziran ayından itibaren yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Colorado Valisi, bunu “dijital devlet olma yolunda bir sonraki mantıklı adım” olarak nitelendirerek, kripto ödemelerinin vergi ödemelerinin dolar değeriyle eşleşeceği planı açıkladı. Dijital varlık ödemeleri, devlet hazinesine yatırılmadan önce dolara çevrilecek.

Kripto para birimi ticaretinin merkezi olarak hızla yükselen Florida’nın Miami’si, belediye başkanı Francis Suarez’e sahip ve büyük bir bitcoin destekçisi olarak kabul ediliyor. Suarez, maaşının tamamını bitcoin olarak kabul edeceğini açıklayan ilk büyük ABD politikacısı.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img