Van Eck’e Göre Fiat Döviz Rezervlerini Değiştirirse Bitcoin Fiyatı Ne Olur?

Küresel yatırım yöneticisi Van Eck’e göre, fiat para birimleri hakimiyetlerini kaybederse bitcoin ve altın fiyatları rekor seviyelere fırlayabilir. Spesifik olarak, BTC 1.300.000 ila 4.800.000 dolar arasında işlem görmeye başlayabilirken, sarı metal ons başına 31.000 dolara dokunabilir.

Fiat’ın Yerini Alırsa Bitcoin’in Fiyatı

Küresel finansal ortamın son birkaç yılda büyük ölçüde değiştiğini söylemek güvenlidir. Covid-19 pandemisi çok sayıda işletmenin faaliyetlerini durdurdu. Üretim felç olurken, birçok merkez bankası (Federal Rezerv dahil) ekonomiyi desteklemek için devasa miktarlarda fiat bastı.

Ancak sonsuz para basmanın dünyanın birçok yerinde sonuçları oldu. Birincisi, ABD’deki enflasyon oranı neredeyse %8’e ulaştı ve bu onyılların en yüksek rakamı.

Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri çatışma, küresel para ağını etkileyen bir diğer faktördür. Vladimir Putin “özel askeri operasyonunu” ilan ettiğinden beri AB, ABD ve diğer birçok ülke, kara kütlesi bakımından en büyük ülkeye mali yaptırımlar uyguladı. Bu ambargolar Rusya’ya önemli ölçüde zarar verdi, ancak aynı zamanda uluslararası ekonomik ilişkilerin istikrarını ve fiat para birimlerini içeren küresel ticareti de sarstı.

Bunu söyledikten sonra, birçok kişi bitcoin gibi dijital varlıkların ABD doları, euro vb. gibi geleneksel para birimlerinin yerini alması olasılığını teorileştirdi. Yatırım yöneticisi Van Eck inanır Bu gelişme gerçekleşirse, BTC’nin değerlemesi 4.800.000 $’a kadar fırlayabilir.

Şirket altını da tartıştı. Van Eck, genellikle bitcoin ile aynı enflasyon riskinden korunma özelliklerini sağladığı şeklinde lanse edilen değerli metalin, fiat para birimlerinin üstünlüklerini kaybetmesi halinde gelecekte ons başına 31.000 dolara tırmanabileceğini de sözlerine ekledi.

ARK Invest ayrıca BTC’nin 1 Milyon Doları Geçebileceğini Düşünüyor

Bitcoin’in gelecekteki fiyatı konusunda oldukça iyimser olan bir başka yatırım yönetimi firması ARK Invest. Bu yılın başlarında şirket, önümüzdeki on yılda tek bir madeni paranın 1.000.000 dolardan fazla olabileceğini öngörmüştü.

ARK Invest, bunun gerçekleşmesi için Bitcoin’in piyasa değerinin 2030 yılına kadar 28,5 trilyon dolara ulaşması gerektiğini belirtti.

Ek olarak kuruluş, birincil kripto para biriminin, onu uzun vadede elinde tutmak isteyen kurumsal yatırımcılardan daha fazla ilgi gördüğüne dikkat çekti ve bu da başka bir yükseliş faktörü olarak kabul edilebilir.

ÖZEL TEKLİF (Sponsorlu) Binance Ücretsiz 100$ (Özel): Kayıt olmak ve Binance Vadeli İşlemlerinde ilk ay (şartlar) için 100$ ücretsiz ve %10 indirim almak için bu bağlantıyı kullanın.

PrimeXBT Özel Teklifi: Kaydolmak ve PATATO50 kodunu girmek için bu bağlantıyı kullanın ve depozitolarınızdan 7,000$’a kadar kazanın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img