VanEck, küresel rezerv para birimi olarak düşünülürse Bitcoin’in en az 1,3 milyon dolar değerinde olacağını tahmin ediyor | CryptoSlate

Finansal varlık yönetimi firması VanEck’e göre, Ukrayna’da devam eden savaş, Bitcoin ve altın gibi varlıkların önemini küresel finansal sistemin ön koltuğuna sağlam bir şekilde yerleştirdi.

Firma inanır Altın veya Bitcoin’in dünyanın rezerv para birimi haline geldiği aşırı bir senaryoda, dijital para biriminin değerinin 1,3 milyon ila 4,8 milyon dolar arasında olacağı tahmin ediliyor.

Mevcut jeopolitik durum, çeşitli ekonomik analistlerin, artan siyasi gerilimlerin Bitcoin ve altının daha baskın roller oynayacağı yeni bir para düzenine yol açacağını tahmin etmesine yol açtı.

Bitcoin’in gerçek değeri 1 milyon doların üzerinde

VanEck’e göre, 1 milyon doları aşan aşırı zımni fiyat, toplam M0 ve M2 para arzı kullanılarak ve bunların dünyanın rezerv varlıkları oldukları bir senaryoda küresel altın veya bitcoin rezervlerine bölünmesiyle hesaplandı.

Rapora göre, Rusya’ya uygulanan yaptırımlar, ABD Doları gibi sabit para birimlerine olan talebin azalmasına neden oldu. Sıklıkla karşılaştırılan iki varlık, mevcut mali düzendeki bu değişikliğin en büyük kazananlarıdır.

Firma, tahminlerine ulaşmak için metodolojileri açıklarken şunları yazdı:

Para yükümlülüğü yedek varlığa bölünür. Altın için troy ons cinsinden cari rezerv varlıkları kullandık ve parasal taban yükümlülüğünü ABD dolarına dönüştürmek için cari döviz kurunu kullandık. Ekonometri (küresel olarak) iyi olduğu ve anlaşılabilir olduğu için temel para kullanıyoruz – bu sadece cepte para/dolaşım ve vadesiz mevduat.

Çerçeve altında firma, “çerçevenin altın fiyatlarının ons başına yaklaşık 31.000 dolar ve potansiyel Bitcoin fiyatlarının madeni para başına yaklaşık 1.300.000 dolar olduğunu tahmin ettiği” sonucuna vardı.

Bitcoin üzerinde Rusya-Ukrayna etkisi

Dünya Ukrayna’daki savaşa odaklanmış görünürken, zor zamanlarda Bitcoin ve kripto endüstrisinin önemi astronomik olarak arttı.

Rusya’ya uygulanan çok sayıda yaptırım, ülkelerinin ekonomisinin küresel finansal sistemin silahlandırılmasıyla hedef alınabileceği bir senaryoyu önlemek için birçok ülkeyi Batı finansal sistemine olan bağımlılıklarını nasıl azaltabileceklerini yeniden düşünmeye zorladı.

Tüm bunların ortasında, birkaç kripto savunucusu Doların düşüşü ve Bitcoin’in küresel bir rezerv para birimi olarak yükselişi hakkında konuşmaya başladı.

Rusya-Ukrayna savaşı başladığından beri Bitcoin’in değeri yaklaşık %35 arttı ve her iki ülkenin vatandaşları da ulusal para birimlerinin düşen değerine karşı bir önlem olarak dijital varlıklara yöneldi.

Bu performans, madeni para için kitlesel olarak akan yatırımcılar arasında iyimserliği yenilemiş görünüyor.

Kripto Pazarında Avantaj Elde Edin 👇

CryptoSlate Edge’in bir üyesi olun ve özel Discord topluluğumuza, daha özel içerik ve analizlere erişin.

Zincir üzerinde analiz

Fiyat anlık görüntüleri

Daha fazla bağlam

Ayda 19$’a şimdi katılın Tüm faydaları keşfedin

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img