Venezuela 315 Bitcoin Madencilik Teçhizatını Ele Geçirdi

Venezüella ordusu, ülkede faaliyet göstermediğini iddia ettiği 315 Bitmain Antminer S9 bitcoin madencilik kulesine el koydu.

Venezuela’da kripto para madenciliği yasal olsa da, madenciler, yasadışı madencilik ekipmanı ele geçirmeleri ve polis gaspları nedeniyle haksız muamele gördüklerini söylüyorlar.

Bolivarcı Venezuela Ulusal Muhafızları (GNB) Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ülkenin güney bölgesinde 315 Antminer S9 bitcoin madenciliği kulesi ele geçirdiğini duyurdu. GNB, Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetlerin en büyük bölümlerinden biridir.

Dava, madencilerin kaydedilmesinden sorumlu Nicolas Maduro hükümeti tarafından atanan kripto düzenleyicisi olan Kripto Varlıklarının ve İlgili Faaliyetlerin Ulusal Denetçiliğine (Sunacrip) gönderildi.

Yerel haber çıkışı Criptonoticias’a göre, bu, 2020’de Venezüella yetkilileri tarafından bilinen ilk madencilik ekipmanına el konulmasıdır. Bundan önce Eylül 2019’da, uygun kayıt belgelerinin olmaması nedeniyle madencilik teçhizatlarının da ele geçirildiği Aragua eyaletindeydi.

Resmi olarak Venezüella hükümeti, madencilerin kripto madenciliği sertifikalarını kaydettirmesini ve almasını gerektiren kripto para madenciliğini yasallaştırdı. Ancak, ülkedeki kripto para madencileri defalarca madencilik ekipmanlarının yasadışı olarak ele geçirildiğini ve madencilerin polis tarafından zorla çıkarıldığını söyledi. Bazı kripto madencileri, Criptonoticias’a “Venezüella’daki kripto para birimlerinin riskli bir faaliyet haline geldiğini” söyledi ve bazı polis yetkililerinin keşfettikleri madencilik ekipmanlarını göz ardı etmek için nakit rüşvet talep ettiklerini de sözlerine ekledi.

 

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img