Venezüellalılar Artık Bitcoin’i 20.000 PoS Terminalinde Ödeyebilir

Venezüellalılar artık mücadele eden Güney Amerika ülkesi boyunca 20.000'den fazla satış noktası (PoS) terminalinde mal ve hizmetler için bitcoin kullanabilecekler.

Bu durum, Panama kripto borsası Cryptobuyer ve yerel ödeme işlemcisi Mega Soft arasında, Venezuela’nın en büyük perakende zincirlerini bu amaçla bağlamak için yapılan bir anlaşmayı izliyor.

Bağlı mağazaların tümü, BTC , binance coin, dai, tire, eter, tether ve Cryptobuyer’in yerel jetonu XPT’deki ödemeleri işlemek için Mega Soft’un Merchant Server platformunu kullanacaklar. Mega Soft, Venezuela’da ayda yaklaşık 18 milyon işlem gerçekleştiriyor.

Yakın tarihli bir açıklamada, yeni anlaşmanın Haziran ayında yayınlanması bekleniyor. Ödeme yapıldıktan sonra, satıcıların kriptoyu derhal fiyat’a dönüştürme veya borsada tutulan dijital varlık hesaplarında tutma seçeneğine sahip olduğunu söyledi.

Borsa, “Bu bazı tüccarların operasyonları için dolar ve avro cinsinden gerçek kripto para birimi değişimi olasılığı hakkındaki endişelerini gideriyor” dedi.

Kripto temelli ödemeleri kabul etmek için kaydolan büyük işletmeler arasında ilaç grubu Farmatodo, süpermarket zinciri Central Madeirense, EPA Donanım, Plaza’s Automercados, sinema salonu ve diğer büyük tüketim malları mağazaları bulunmaktadır.

Büyük operasyonlar Samsung, Burger King ve Traki Mağazaları, Cryptobuyer aracılığıyla Venezuela’daki kripto para birimlerini zaten kabul ediyor. Traki’ye göre, kabul ettiği iki yıl içinde binin üzerinde kripto ödemesi yaptı. Cryptobuyer CEO’su Jorge Farías, borsaların yıl sonuna kadar Venezuela, Güney Amerika ve Avrupa’da 100.000’e kadar tüccarı entegre etmeyi planladığını söyledi.

Mega Soft CEO’su Antonio Castro, Venezuela’daki sanal para birimlerinin önemini vurguladı.  Kripto para birimleri, daha çevik ve evrensel olan ve nüfusun tüm katmanları için kolayca erişilebilen yeni ödeme biçimlerinin temel bir parçasıdır. dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img