Veri Firması The Tie: Twitter’da Bitcoin’e İlgi En Yüksek Seviyeye Ulaşıyor

Verilere göre, Bitcoin ( BTC ) hakkında Twitter'da pozitif yatırımcı hissesi rekor seviyelere ulaştı

Kripto veri şirketi Tie için, 30 günlük ortalama günlük pozitif ilgi puanı 2017 yılından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesinde oldu.

Şirket, “Puan” tipik olarak belirli dönemlerde pozitif ve negatif BTC incelemeleri arasındaki farkı ölçer . En son sıralama, Twitter’daki yatırımcıların varlığın geleceği konusunda iyimser olduklarını gösteriyor. dedi.

Tie, Bitcoin’in mikro blog platformundaki sözlerinin yarıya indirildikten sonra bu yıl zirveye ulaştığını ve 17 Mayıs’ta 31.111’e ulaştığını söyledi. Bitcoin’in 11 Mayıs’taki üçüncü yarıya indirmesi, madencinin ödüllerini% 50 oranında 6.25 BTC’ye düşürürken , geçmiş arz kesintileri olaylarında olduğu gibi, büyük bir fiyat artışı beklentileri nedeniyle madeni paraya büyük perakende ilgisi getirdi.

Tie’nin CEO’su Joshua Frank, rakamların bitcoin hakkında son derece yükselen bir pazar gösterdiğini söyledi. Veri şirketi, yarıya indirmeden önce bile BTC’nin yarıya indirilmesinden söz konusu varlığın fiyatı arasında “orta derecede güçlü ve pozitif” bir ilişki gözlemlemiştir .
Yazar JK Rowling ve teknoloji uzmanı Elon Musk, Twitter’daki bitcoin konuşmasına dikkat çekti, Musk genç yetişkin kurgu yazarının kripto para birimi hakkındaki sorusunu ele aldı.

Diğer BTC konuşmaları, “bitcoin”, “altın”, “ticaret” ve “yarıya” kelimeleri içeren tweet’lerden hesaplandı. Altın kriterle buluştu, çünkü yatırımcılar yaklaşan mali kriz için varlıkları göz önüne alırken BTC’nin dijital altın gibi tartışması hâkimiyete dönüyor.

Bloomberg tarafından geçen ay yapılan özel bir raporda, sanal para birimi ve altın arasındaki korelasyonun tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğu ve BTC’nin riskli spekülatif bir varlıktan altın benzeri bir değer deposuna kadar olgunlaştığı belirtiliyor. Raporda ayrıca bitcoin için yarıya inen bir boğa koşusu da öngörülüyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img