Veriler Bitcoin Yatırımcılarının Boğa Olduğunu Gösteriyor

Bitcoin (BTC), zincirli veriler, yatırımcının piyasa değerine göre en yüksek kripto para birimine olan ilgisini artırdığını gösteriyor olsa da, Salı günü erken saatlerde 9.000 doların üzerinde bir yükseliş gerçekleştiremedi.

Fiyatlar 05:05 UTC de 9.112 $ ‘a yükseldi ve Pazartesi günkü 8.528 $‘ dan toparlandı. Kripto para birimi büyük borsalarda 8.850 dolara düşerek gün içinde %1.9 düşüş gösterdi .

Bitcoin Pazartesi günü düşüş eğiliminde bulunurken, gönderen veya alıcı olarak ağda etkin olan benzersiz adres sayısının yedi günlük ortalaması, blok zincir tarafından sağlanan verilere göre 29 Haziran 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan 932.274’e yükseldi.
Analistlere göre, fiyat dışı ölçüm, Mart ayında gözlenen düşük seviyelerden yaklaşık % 40 daha fazla arttı ve muhtemelen bir bitcoin yatırımcısı bu akımı temsil ediyor.

Swissquote Bank’ta dijital varlıkların başkanı Chris Thomas, “Yarı yolda daha fazla hesap açılışına neden olan daha fazla medya var [dikkat], bunu perakende tarafında da görüyoruz.” Dedi.

Bitcoin, önümüzdeki Salı günü yarıya indirilecek üçüncü madencilik ödülüne geçecek ve ardından blok başına ödül mevcut 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşecek. Yaklaşan arz kesintisi , birçok analist tarafından uzun vadeli bir yükseliş gelişimi olarak kabul edildi.

Ekosistem genişliyor gibi görünse de, her bir benzersiz etkin adresin tek bir yatırımcı veya kullanıcıyı temsil etmesi gerekmez. Tek bir kişi veya bir exchange birden çok adres tutabilir. Popüler olarak balinalar olarak bilinen büyük yatırımcılar, 10.000 bitcoin satın alabilir ve onları birçok adreste tutabilirler.

İleriye baktığımızda, gözlemciler aktif adres sayısının yarı yarıya artmaya devam etmesini bekliyorlar. Thomas, “10.000 dolardan geçersek Mayıs sonunda daha yüksek hesap açılışları göreceğiz” dedi.

Ancak tarihe bakacak olursak, kripto para biriminin yarıya indirmeden sonra bir fiyat düşüşü görme potansiyeli vardır. 9 Haziran 2016’da ikinci yarıya indirilmesinin ardından dört haftada yaklaşık %30 düşmüştü.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img