ViaBTC Capital Umut Veren GameFi Projelerini Nasıl Seçiyor?

Son zamanlarda, kripto piyasası, Anton Nell ve Andre Cronje’nin kriptodan ayrılmasının bir sonucu olarak bazı kısa vadeli etkilerden etkilendi. Piyasa umudunu yeni projelere bağlarken, yatırımcılar da gelecek vaat eden projeler için acil bir arayış içindeler. Kripto yatırımında yükselen bir yıldız olan ViaBTC Capital, 2021’in sonlarından itibaren yeni kripto kategorilerine yatırım yapmaya başladı. Büyük getiriler vaat edebilecek küçük bir kategori olan GameFi’ye odaklandı. Zincir içi/zincir dışı göstergeleri ve oyun temellerini analiz eden ViaBTC Capital, GameFi’de bir sonraki isabeti arıyor.

Mevcut gerilimler arasında yeni fırsatlar

Pazar şu anda durgun olsa da, bazı umut verici GameFi projeleri hala ortaya çıkıyor. Zorlukları fırsatlara dönüştürmek, ViaBTC Sermayesi büyük potansiyele sahip yeni bir kripto kategorisini keşfediyor. ViaBTC Capital’da yatırım stratejileri asla anlık çıkarlarla sınırlı değildir. Bunun yerine, kurum uzun vadeli kalkınmaya odaklanır. Örneğin, uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, kripto para birimlerinin hem zorluklar hem de fırsatlar getiren küresel finansta spot ışığı yakalamasına yardımcı olur.

Aynısı GameFi pazarı için de geçerlidir. 2022 hala dünya çapında etkisi olan olağanüstü projelerin ortaya çıkmasını bekliyor olsa da, GameFi kategorisi tüm oyun pazarının bakış açısından sadece bir başlangıç. Blockchain, AR/VR, Nesnelerin İnterneti ve metaverse gibi teknolojilerin ilerlemesiyle birlikte GameFi mekanizmaları gelecekte daha da çeşitlenecek. Bu, P2E modeliyle birleştiğinde, GameFi’nin büyüme beklentisini genişletecek olan yaşamı, eğlenceyi ve işi entegre etmesine olanak tanır.

GameFi’de bir sonraki isabeti bulma

GameFi’nin potansiyelini fark eden ViaBTC Capital, hızlı hamleler yaptı ve dört yeni GameFi projesi (STEPN, Edenbrawl, Infinite lansmanı ve AAG) dahil olmak üzere gelişmekte olan projelere yatırım yaptı.

ADIM

Resmi internet sitesi: https://stepn.com/

STEPN, dahili Game-Fi ve Social-Fi öğelerine sahip bir Web3 yaşam tarzı uygulamasıdır. Oyuncuların önce NFT spor ayakkabı satın almaları veya kiralamaları gerekecek. STEPN’de yürüyerek, koşarak veya açık havada koşarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. STEPN şu anda genel beta aşamasındadır.

Game-Fi ile STEPN, milyonları daha sağlıklı bir yaşam tarzına yönlendirmeyi, iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi ve halkı Web 3.0’a bağlamayı amaçlarken, kullanıcı tarafından oluşturulan Web 3.0 içeriğini besleyen ve Web 3.0 yaşam tarzını destekleyen bir SocialFi platformu oluşturur.

STEPN’in Bir Sayfası

sonsuz başlatma

Resmi internet sitesi: https://infinitelaunch.io/

GameFi ve NFT’lere odaklanmak Infinite Launch, yeni kripto alıcıların NFT’ler ve Play-to-Earn modelleriyle tanışmasına yardımcı olmak için kendi blok zinciri oyunlarına sahip ilk fırlatma rampası olacak. Şu anda, Infinite Launch’ta üç GameFi projesi IDO’dan geçmeyi planlıyor. Ayrıca platform, NFT Balina Kulübü’nü de piyasaya sürdü.

Infinite’in Bir Sayfası

Edenbrawl

Resmi internet sitesi: https://www.edenbrawl.com/

Edenbrawl (eski adıyla “Circuits and Shields”), bir “Mobrawler” yaratmak için bir MOBA’nın sonsuz derinliğiyle bir kavgacının aksiyon savaşını birleştirir. Edenbrawl’da oyuncular, 20 dakikalık MOBA maçını kazanmak için düşmanlarını öldürebilir veya bloklayabilir ya da düşmanın “son bölgesine” topu indirebilir.

Edenbrawl’ın Bir Sayfası

AAG

Resmi internet sitesi: https://aag.ventures/

Oyuncular, loncalar ve yatırımcılar için tek noktadan bir platform olan AAG, metaverse ekonomisi aracılığıyla dünya çapında işsizler için ekonomik özgürlük yaratmayı hedefliyor. Aynı zamanda P2E endüstrisinde en hızlı büyüyen loncalardan biridir. 2021 itibariyle AAG yedi ülkeyi kapsıyordu ve oyuncuların, loncaların ve yatırımcıların sorunsuz bir şekilde etkileşime girebileceği ve sunduğu hizmetlerden kazanç elde edebileceği bir ortam yarattı.

AGG’nin resmi web sitesi

AAG sadece bir platform değildir. Tamamen yeni bir model inşa etti. ViaBTC Capital dahil olmak üzere birçok lonca, oyun ve yatırımcı ile ortaklık kurdu. Böylesine güçlü bir yatırım ağı, AAG’ye güçlü bir iş temeli sağlar ve onu oyun, blok zinciri, DeFi ve topluluk oluşturma gibi alanlarda güçlendirir.

AAG’yi destekleyen kurumsal yatırımcılar

Hem zorlukların hem de fırsatların zamanı

GameFi pazarı, ikinci nesil ve üçüncü nesil blockchain oyunlarına kayıyor. GameFi’nin pazar ortamı, diğer blok zinciri kategorilerinden farklıdır. Blok zinciri alanının geri kalanıyla olan ilişkisi, meta veri deposu ve İnternet arasındakine benzer. GameFi, finansal sektörü, borç verme/borç alma sistemini ve değer saklama çerçevesini, dağıtık yapısı ve blok zinciri aracılığıyla varlık sahipliğinin teyidi ile gerçek dünyada başarılı bir şekilde çoğaltıyor ve bu da hızlı büyümesinin arkasındaki neden.

CryptoKitties gibi birinci nesil blockchain NFT oyunları, uzun vadeli oyuncuların eksikliği nedeniyle azaldı. İkinci nesil blok zinciri oyunları (Axie Infinity gibi P2E oyunları), varlıkları Katman 2 blok zinciri ağlarında çalıştırır ve oyunun kendisini zincir dışı çalıştırır, böylece az maliyetle ve hızlı sonuçlarla oyun oynamayı mümkün kılar. Bu tür oyunlarda oyuncular, oyunu dakikalarca oynayarak oyun içi jeton kazanabilir ve para kazanabilir. Ancak, oyun deneyimleri, oyun tasarımları ve grafikler açısından geleneksel AAA oyunlarının avantajlarından hala yoksundurlar. Bu nedenle, ikinci nesil blok zinciri oyunları olgun bir pazar oluşturamadı. ViaBTC Capital, yalnızca P2E yerine üstün oyun deneyimleri ve oyun oynama gibi ücretli eğlence yoluyla kullanıcıları teşvik eden üçüncü nesil blok zinciri oyunlarına olan talebin katlanarak büyümesini yakaladı.

Blockchain teknolojisinin tüm avantajlarını miras alan GameFi’nin parlak beklentileri var. Gelecekte ViaBTC Capital, oyun ekosistemlerinin değer temelli yatırımına odaklanmaya ve oyun geliştirme trendine göre yatırım analizi ve proje güçlendirmeye katılmaya devam edecek. Bu arada, GameFi’nin sağlam büyümesini destekleyecek ve üçüncü nesil blok zinciri oyunlarından oluşan müreffeh bir ekosistem oluşturmaya yardımcı olacak.

(Yukarıdaki içerik sadece referans amaçlıdır ve herhangi bir yatırım tavsiyesi teşkil etmez)

ViaBTC Capital Hakkında

Sermayeyi, kaynakları ve yatırım sonrası hizmetleri entegre eden bir yatırım platformu

ViaBTC Grubunun zengin endüstri kaynaklarına güvenmenin ve dünya çapındaki ilgili endüstrilerdeki teknolojileri, yetenekleri, projeleri ve sermayeyi birleştirmenin, tüm kripto endüstrisinin ekosistem gelişimini hızlandırabileceğine inanıyoruz. ViaBTC, Web 3.0 ve Katman 2 projelerinin yanı sıra DeFi, NFT veya DAO öğelerini içeren DApp’lere odaklanır.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img