Visa, Dijital Para Birimleriyle Bütünleşiyor

Visa, dijital para birimlerini mevcut küresel 61 milyon tüccar ağıyla entegre etmeye çalıştığını söyledi.

Küresel ödeme teknolojisi devi, iki lisanslı ve denetimli dijital para birimi platformu olan Coinbase ve Fold ile çalışıyor.

Bir blog yazısında Visa, fiat destekli dijital para birimlerinin veya sabit paraların ortaya çıkmasının, dijital para birimlerinin faydalarını ABD doları gibi mevcut para birimlerinin “istikrarı” ile birleştiren yeni bir ödeme yeniliği vaat ettiğini söyledi.

Şirketin para birimi kanalından bağımsız olarak insanlara, işletmelere ve ekonomilere değer katmaya odaklandığını açıklayan Visa şöyle diyor:

Paranın dünya genelinde nasıl hareket ettiğini yeniden şekillendiriyoruz ve bu, geniş bir teknoloji ve ortaklık yelpazesi izlemek anlamına geliyor. Bu bağlamda, dijital para birimleri elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam etmemiz için heyecan verici bir yol sunuyor: yeni ticaret biçimlerini desteklemek için ağımızı genişletiyoruz.

Şirket, stabilcoins kavramının “fintech’lerin ötesinde çekiş” kazandığını ve şimdi “finansal kurumları ve merkez bankalarını içerdiğini” iddia ediyor. Tüketiciler ve işletmeler de dijital para birimlerini benimserken, raporlar stabilcoin dolaşımının hızla büyüdüğünü gösteriyor.

Bu arada, ödeme şirketi, zaten “25’ten fazla dijital para cüzdanının hizmetlerini Visa’ya bağladığını” da ortaya koyuyor. .

Bu dijital para cüzdanları, “tüketicilerin dijital para birimini dönüştürmelerini ve bu fonları Visa kimlik bilgilerine gerçek zamanlı olarak aktarmalarını daha hızlı ve daha kolay hale getiren” bir seçenek olan Visa Direct de dahil olmak üzere “Visa’nın tüm özelliklerini kullanılmasını” sağlıyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img