Vitalikten Madencilik Telefonlari İçin Dikkat Çeken Yorumu

Ethereum kurucusu vitalik buterin Son dönemlerde popüler hale gelen ve binance nin altyapısını da sistemine eklediği madencilik için kullanılan cep telefonları için yaptığı yorumları dikkat çekiyor.

Kripto akıllı telefonlar madencilik yetenekleri ekleyecek, ancak bir mobil cihazdan çok fazla para kazanmayı beklemeyin.

Çünkü aldığınız cep telefonu ile madencilik hayaliniz var ise bunu rafa kaldırmanız gerekmektedir aldığınız cep telefonundan madencilik yapmaya başladığınız andan itibaren maliyetini karşılamak için 500 yıl işlem yapıyor olması gerekmektedir. Diye ekledi .Bunun yanı sıra madencilik için kullanılan bu cihazlar hakkında kısaca bir bilgi verelim.

HTC Exodus 2018’in ilk çeyrek sonlarında piyasaya sürüldü ve mobil kripto cüzdanı olarak hizmet vermeyi ve aynı zamanda tam bir Bitcoin düğümü taşımayı vaat ediyor. Kasım 2019’da piyasaya sürülen yeniden markalanmış Exodus  Binance 1. Baskı, özel duvar kağıdı ve marka bilinci ile birlikte Binance DEX için destek ekledi. Daha ucuz, daha az güçlü bir HTC Exodus 1s modeli de mevcuttur.

Kısaca HTC ve Midas Labs, Exodus akıllı telefonlarına bir Moreno (XMR) madenciliği uygulaması getirecek.

Midas Labs, günde ortalama 0,0038 dolarlık XMR madencilik tahmini yapıyor.
Exodus kripto telefonları mobil cüzdan görevi görür ve tam bir Bitcoin düğümü taşır.
Tayvanlı elektronik devi HTC, Exodus kripto akıllı telefonlar serisine bir Monero (XMR) madencilik uygulaması getirmek için kripto madenciliği tasarım şirketi Midas Labs ile ortaklık kurdu. HTC Exodus ve Exodus 1’lerin ikisi de, bu çeyrekte başlatılacak olan DeMiner adlı uygulamayı alacak.

Midas Labs’ın kurucusu ve CEO’su ve Ulusal Tayvan Üniversitesi’nde profesör olan Jri Lee’ye göre, akıllı telefonda Monero madenciliğinin yararı, diğer madencilik cihazlarına kıyasla daha düşük güç tüketimi sunuyor.

Midas Labs, Exodus 1s kullanıcılarına günde ortalama en az 0.0038 $ XMR madenciliği yaptırırken, elektrik maliyeti bunun% 50’sinden daha az. ”Dedi. Şirket, birisinin bir dizüstü bilgisayarda günde yaklaşık 0.06 $ XMR madeni çıkarabileceğini, ancak bunu yapmak için enerjiye ortalama 0.156 $ harcayabileceğini öne sürüyor.

DeMiner uygulamasını çalıştıran HTC Exodus telefonları, yoğun kullanımda veya şarj cihazından çıkarıldığında madenciliği otomatik olarak durdurarak telefonun gün boyunca hala işlevsel ve güvenilir bir telefon olarak kalmasını sağlıyor.

Her bir gün içinde madencilik yapsanız bile, bu 0,0038 dolarlık tahmin, bir yıl içinde yalnızca 1,39 dolarlık XMR sağlar.

Bağlam için, Exodus 1’in (Binance’in merkezi olmayan borsa için yerel desteğe sahip olan ve HTC’nin web sitesinde stokta bulunan tek sürüm olan) Binance baskısının en son sürümü 700 dolar civarında. Monero’nun fiyatının sabit kaldığını varsayarsak, paranızı geri almak 500 yıl madencilik gerektirir ve bu elektrik maliyetlerini bile karsilamaz.

Topluluk Memnun

HTC’nin hedefi, büyük potansiyel kazançları olan kullanıcıları cezbetmek ve daha fazla insanı merkezi olmayan bir sisteme sokmak gibi görünüyor.

HTC’nin Merkezi Olmayan Genel Müdürü Phil Chen, “Mobil cihazlarda madencilik, güvenli kripto ağlarının geliştirilmesini anlamada önemli bir araştırma konusudur” dedi. “2020’deki cep telefonu sayısı 3,5 milyara yaklaşıyor ve bu da bu tür kripto ağlarının karma hızını ve madencilik gücünü daha fazla dağıtacak ve dağıtacak.”

Blockchain merkezli girişim sermayesi fonu Chen’in de genel ortağı olarak hizmet ettiği Sermaye Kanıtı, aynı anda Cuma günü yaptığı açıklamada, Midas Labs’a bir tohum turu kaynağı getirdiğini duyurdu.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img