Yapay Zeka Blockchain Teknolojisinden Nasıl Yararlanabilir ⋆ ZyCrypto

Yapay Zeka Blockchain Teknolojisinden Nasıl Yararlanabilir?

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Bir kez patlamaya mahkum bir balon olarak lanse edilen blok zinciri teknolojisi, zamanın testini geçti. Teknoloji sadece kripto evrende değil, diğerlerinin yanı sıra enerji, seyahat ve tıp gibi diğer birçok sektörde de kullanılıyor. Blockchain teknolojisini kullanan birçok teknolojik sektörden, yapay zeka ile olan ilişkisi, en azından söylemek gerekirse, gerçekten oldukça ilginç.

“Yapay zeka, insan karar verme sürecini daha karmaşık teknolojilerle değiştirmekle ilgilidir.” Falguni Desai

Yapay Zeka ve Blockchain Teknolojisini Entegre Etmenin Faydaları

  1. Yapay Zeka ve Kriptografi

Blok zinciri destekli veritabanları, verileri şifrelenmiş bir durumda saklayarak özel verileri güvence altına alır. Veriler üzerinde şifrelenmiş bir durumda çalışmakla ilgilenen yeni bir yapay zeka alanı var.

Şifrelenmiş bilgilerin işlenmesi, hassas verileri olası güvenlik risklerine maruz bırakabilir, bu nedenle blok zinciri teknolojisini denklem haline getirebilir – Bu işlemi daha güvenli ve muhtemelen risksiz hale getirmek için.

  1. Blockchain Teknolojisi Yapay Zeka Tarafından Verilen Kararları Anlamaya, İzlemeye ve Açıklamaya Yardımcı Olabilir

Yapay zeka, insan benzeri zekaya ve karar verme kapasitelerine sahip makineler sanatını kapsar. Blockchain teknolojisi, yapay zeka tarafından verilen kararların anlaşılmasına yardımcı olabilir.

Reklamcılık

&nbsp &nbsp

Blockchain destekli teknolojide karar verme süreçlerini kaydederek, yeteneklerini inceleyebilir ve analiz edebilir ve ayrıca çok ihtiyaç duyulan bir şeffaflık seviyesini kamuoyuna sunabiliriz.

  1. Yapay Zeka Blok Zincirlerini Bilgisayarlardan Daha Verimli Yönetebilir

Bilgisayar sistemleri, bir görevi işlemek ve gerçekleştirmek için çok sayıda talimat gerektirir. Yapay zeka kendi içinde bu yaklaşımdan bir adım uzakta.

Yapay zeka, kodlama prosedüründe insan müdahalesine ihtiyaç duymadan karar verme sürecinde halka açık blok zincirlerinde bulunan yeni verileri entegre ederek verileri daha büyük ölçekte işleyebilir. Blockchain teknolojisi ve yapay zekanın entegrasyonu ile veri kullanımını denetlemek de daha kolay olacaktır.

Çözüm

İki teknolojiyi entegre etme konsepti hala devam eden bir çalışma olsa da, birkaç büyük ekonomi şimdiden buna yönelik girişimler başlatma arayışlarına başladı.

Bu iki teknolojik uç noktanın toplam pozitifliği, insan çabasını basitleştirmede ve daha iyiye yönelik teknolojiden yararlanmada uzun bir yol kat edebilir. Aynı zamanda birçok yeni fırsata ve bir bütün olarak teknolojiye yeni bir boyuta yol açacaktır.

[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img