Yatırımcılar Kripto Pazarını 200 Milyar Doların Üstüne Taşıyor

5.000+ madeni paranın tümünün piyasa değeri 200 milyar doların üzerine çıktığında dijital para piyasaları yeniden yükseliyor. Kripto ticaret hacmi ve madeni para değerlerindeki artış, geleneksel hisse senedi piyasalarının Pazartesi günü gördüğü toparlanma ile birlikte izledi. Salı günü, ilk ondaki dijital varlıkların çoğu% 4-14 arasında yükseldi ve kripto ticaret hacimleri son 24 saatte iki katına çıktı.

İlk On Kripto Varlığı Son 24 Saat İçinde% 4-14 Kazandı

Son birkaç hafta boyunca, dijital para savunucuları ve kripto tüccarları, kripto endüstrisindeki bitcoin ve diğer paraların yığınına ne olacağını merak ediyorlardı. Örneğin, tüm kripto para piyasası kapitalizasyonu, 12 Mart 2020’de aksi takdirde ‘Kara Perşembe’ olarak bilinen 44 milyar dolar kaybetti. BTC fiyatları 12 Mart’ta 3.870 dolara düştü. Ertesi gün BTC , 13 Mart’ta jeton başına 5.300-5.600 dolar arasında seyrederken kayıpların bir kısmını geri kazandı.

O zamandan beri BTC , düşük seviyeden bu yana% 30 arttı ve 7 Nisan’da, fiyatlar şu anda Salı sabahı ticaret seanslarında 7.300 $ – 7.425 $ arasında kıvrılıyor. BTC son 24 saatte yaklaşık% 4 arttı ve madeni para hafta boyunca% 15 arttı. Ethereum, ETH başına 174 $ civarında fiyatlandırıldı ve bugün% 13.3 kazandı. Arkasında ETH olduğu XRP olarak madalyonun başına 0,20 $ için takas edilir XRP piyasalar% 6,8 arttı.

Bitcoin Cash ( BCH / USD) Piyasa İşlemi

Bitcoin cash ( BCH ) bugün jeton başına 259 $ karşılığında işlem görüyor ve son 24 saatte% 7,2 kazandı. BCH hafta boyunca% 18 arttı ve son 90 gün içinde% 8.5 artış gösterdi. İle numaralı ticaret çifti BCH Salı günü urgan (olan USDT tüm yaklaşık% 63 yakaladığında), BCH esnaf. Bunu BTC (% 20.71), USD (% 9.42), KRW (% 2.19), ETH (% 1.65), EUR (% 0.91) ve JPY (% 0.82) takip ediyor.

Nakit Bitcoin Salı günü $ civarında 4,8 milyar gelerek ediyor sıvı piyasa değeri vardır ve BCH altında beşinci en ticari kripto olduğunu EOS ve üzeri LTC . BCH , ticaret hacminin yaklaşık 4.8 milyar dolar olduğunu bildirdi, ancak messari.io’nun “gerçek hacim” istatistikleri, 35 milyon dolar civarında olduğunu belirtti. 22 saat içinde BCH , yarılanma yaşayan ilk büyük SHA256 şubesi olacak. 8 Nisan’dan sonra BCH madencileri blok başına 12,5 jeton almaktan 6,25 BCH’ye ve işlem ücretlerine gidecek .

Dijital Para Piyasası Fiyatları ‘Eğilimi Trendler’

Etoro’dan piyasa analisti Simon Peters, son yatırımcıların raporunda geçen haftaki finansal verilerin bu haftaki değişikliklerden çok daha endişeli olduğunu belirtti. Peters, “Geçen hafta yayınlanan ekonomik veriler en azından endişe vericiydi” dedi. “Japonya ve Güney Kore gibi büyük Asya ekonomilerinden yapılan ihracattaki düşüşü ortaya çıkaran hafta ortası rakamları küresel olarak hisse senedi piyasalarını vurdu ve S&P 500 ve FTSE 100’ün ikisi de önemli ölçüde düştü.” Peters, kripto para piyasalarının “eğilimi yakalamayı” başardığını belirtti.

Etoro analisti “Ancak, kripto varlık açısından, hem bitcoin hem de altcoinler bu zor dönemde iyi performans gösterdi” dedi. “Bitcoin bir konsolidasyon aşamasındaydı ve 6.000 ile 7.000 dolar arasında değişmedi. Hem baş aşağı hem de aşağı doğru tek bir artış oldu, ancak genel olarak, şu anda fiyatın sağlamlığından memnunum. Fed, sınırsız niceliksel genişleme, sağ ve merkezden varlık satın alma politikasını uygularken, bitcoin‘in kısa vadede 7.500 dolara doğru iteceğini düşünüyorum.

Kripto Yatırımcıları ‘Kötümserliği Silme’

İken BTC fiyatları $ 7K bölgenin üzerinde kalır ve diğer dijital varlıkları ile ilgili bir takım aynısını, birçok piyasa stratejistleri kripto yatırımcılar daha az endişeli olduğuna inanıyoruz. Sadece bir hafta içinde, kripto tüccarları ve yatırımcılar arasındaki duygu düşüşten yükselişe geçti. Fxpro’nun kıdemli pazar analisti Alex Kuptsikevich, “[Bitcoin ve kripto para birimi] alımları borsalardaki duyarlılığı artırmanın işaretlerini takip ediyor. Kuptsikevich Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Risk varlıkları aktif olarak talebi çekmeye başlar başlamaz, kurumsal yatırımcılar da kripto para birimindeki pozisyonlarını artırabilir.” Dedi.

Ayrıca Avatrade’in baş pazar stratejisti Naeem Aslam, kripto yatırımcılarının şimdi çok daha iyimser olduklarını belirtti. Asim, “Yatırımcılar kötümserliği silkiyor,” diye yazdı. Ancak Aslam, covid-19’un bu kadar çabuk bitmeyebileceğini ve virüsün bunu “daha ​​uzun bir durgunluk döneminde olabiliriz” diyebileceğini söyledi.

Covid-19 Belirsizliği Kaldı

Genel olarak dijital varlıklar ABD borsalarını ve değerli metalleri geride bıraktı. BTC’nin fiyatı S&P 500’ün kazanımlarını ve diğer ABD endekslerinin geri kalanını aştı. Hisse senedi piyasaları toparlanma işaretleri göstermeye başladığından beri altın çok az hareket etti ve yıl başından bu yana sadece% 2 kazandı. Kripto yatırımcıları arasında çok daha iyimserlik gösteren sosyal medya ve forumlara rağmen, çok faktörlü Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi (CFGI) “ aşırı korku ” nın hala havada olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar dijital para birimlerinin çok iyi performans gösterdiğini ancak ekonomik belirsizliğin genel olarak çoğu insanın tahminlerini bulanıklaştırdığını anlıyor. Bildiğim kadarıyla BTC fiyatlarının söz konusu ve birkaç diğer dijital varlık değerleri, ana direnç forma başlamıştır. Kripto varlıkları bu bölgeleri kıramazsa, kartlarda başka bir geri çekilme olabilir. Belirsiz şüphe rağmen, araştırmacılar hükümetlerden ve merkez bankalarından covid-19’a verilen yanıtın kripto varlıkları üzerinde olumlu bir etki yaratacağına inanıyorlar.

Bitwise’un Küresel Araştırma Başkanı Matt Hougan, firmanın Nisan 2020 Yatırımcı Mektubunda şunları söyledi: “Hükümetin krize mali ve parasal tepkisinin aşağı yönlü etkisinin kripto için olumlu olacağına inanıyoruz.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img