Yeni CoinShares Anketine Göre Kurumsal Yatırımcılar Altcoinlerden Bitcoin ve Ethereum’a Geri Dönüyor

Önde gelen bir kripto varlık yöneticisi, yakın zamanda yürütülen bir fon yöneticisi anketinin sonuçlarını açıklıyor.

Buna göre Madeni Para Hisseleriyatırımcılar, XRP ve akıllı sözleşme özellikli blokajlar Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) gibi altcoinlere maruz kalmayı azaltırken Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) geri dönüyor.

Anket, yılın ilk iki ayında yaşanan fiyat dalgalanmalarının değişime neden olduğunu söylüyor.

“Bu yıl Ocak ve Şubat aylarındaki fiyat dalgalanmaları, yatırımcı algılarının Polkadot, Cardano ve XRP gibi daha küçük büyük sermayeler pahasına Bitcoin ve Ethereum gibi büyük sermayeler lehine dönmesine yol açtı.”

CoinShares anketi, Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Cosmos (ATOM) ve Terra (LUNA) gibi Ethereum rakiplerindeki duyarlılığın iyileşmeye devam ettiğini söylüyor.

“Diğer” kategorisindeki madeni paralar, özellikle Avalanche, Cosmos & Luna büyürken, Solana’ya karşı duyarlılık gelişmeye devam etti.”

Ankete göre, yatırımcılar portföylerini çeşitlendirme amacına hizmet etmenin yanı sıra, yeni varlık sınıfında değer gördükleri için paralarını giderek artan bir şekilde kripto para birimlerine koyuyorlar.

“Çeşitlilik, yatırımcıların dijital varlıklara pozisyon eklemesinin ana nedeni haline geldi.

Spekülasyon, dijital varlıklara yatırım yapmak için önemli bir neden olmaya devam ediyor ancak Aralık 2021’den bu yana azaldı ve artan sayıda yatırımcı bunları iyi değer olarak görüyor.”

CoinShares anketi, yatırımcıların gözündeki en büyük riskin hükümetler tarafından kripto varlıklarının yasaklanması olduğunu ortaya koyuyor.

“Bu anket, Avrupa Birliği parlamentosundaki oylama nedeniyle Proof of Work (PoW) yasağına ilişkin endişelerin arttığı Mart 2022’de yapıldı. Ayrıca, Başkan Biden’ın yürütme emri bekleniyordu.

Bu, kilit riskler listesinin başında siyasi ve hükümet yasağına yol açtı. Olduğu gibi, bir PoW yasağı uygulanmadı ve yürütme emri, çeşitli devlet dairelerine dijital varlıkları daha fazla inceleme talimatı verdi.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bir Dakikayı Kaçırmayın – Doğrudan gelen kutunuza gönderilen kripto e-posta uyarılarını almak için abone olun

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Liu zishan/WhiteBarbie[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img