Yeni İkizler Anketine Göre Kripto Kabulü 2021’de Büyük Bir Çıkış Yaptı – İşte Nedeni

Kripto değişim platformu Gemini tarafından yürütülen bir araştırma, kripto para biriminin benimsenmesinin 2021’de çok önemli bir devrilme noktasına ulaştığını ortaya koyuyor.

yeni bir raporGemini, dünyanın dijital varlıklara yönelik farkındalığını ve tutumunu ölçmek amacıyla 20 ülkede 29.000’den fazla yetişkinle anket yaptı.

Gemini, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Batı Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik bölgelerinin vatandaşları arasında anket yaparken, 18 ila 75 yaşları arasındaki ve asgari geliri 14.000 $ olan kişilerle konuştu.

2021’i bir “çıkış yılı” olarak nitelendiren Gemini, kripto para birimi sahiplerinin %41’inin bu dönemde ilk alımlarını yaptığını söylüyor. Anket katılımcılarının bir diğer %41’inin de “kripto meraklısı” olduğu söyleniyor.

Çalışma, enflasyonun şu anda kripto alıcıları için güçlü bir motive edici faktör olduğunu gösteriyor.

“Son 10 yılda ABD doları karşısında para birimlerinde %50 veya daha fazla devalüasyon yaşayan ülkelerdeki katılımcılar, önümüzdeki yıl kripto satın almayı planladıklarını söyleme olasılıkları, daha az deneyime sahip ülkelere göre beş kat daha fazlaydı. %50 para birimi devalüasyonundan daha fazla.”

Rapor ayrıca risk sermayesi şirketlerinin kripto para ve blok zinciri başlangıç ​​şirketlerine 30 milyar doların üzerinde yatırım yaptığını da vurguluyor. Genel piyasa değeri 3 trilyon doları aştı ve kripto, son on yılda en iyi performans gösteren varlık sınıfı olarak gösteriliyor.

Daha geniş kripto benimsemesinin önündeki engeller arasında güvenlik ve piyasa oynaklığı ile ilgili endişelerin yanı sıra dijital varlıkların nasıl satın alınacağı ve saklanacağı konusundaki kafa karışıklığı yer alıyor. Girişin önündeki diğer engeller, düzenleyici belirsizlik, potansiyel vergi etkileri ve eğitim kaynaklarının eksikliğidir.

Gemini, giderek daha fazla insanın kripto para birimlerini gerçek para ve bir değer deposu olarak görmesiyle şu sonuca varıyor:

“Kripto para birimi, birçok kişinin niş bir yatırım olarak gördüğü şeyden küresel, yerleşik bir varlık sınıfına dönüşerek bir devrilme noktasına ulaştı.”

Fiyat İşlemini Kontrol Et

Bizi takip edin heyecan, Facebook ve Telgraf

The Daily Hodl Mix’te sörf yapın

&nbsp En Son Haber Başlıklarını Kontrol Edin

Sorumluluk Reddi: The Daily Hodl’da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara yüksek riskli yatırımlar yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın riskinin size ait olduğunu ve maruz kalabileceğiniz tüm kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Daily Hodl, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez ve Daily Hodl bir yatırım danışmanı değildir. The Daily Hodl’ın bağlı kuruluş pazarlamasına katıldığını lütfen unutmayın.

Öne Çıkan Görsel: Shutterstock/Mia Stendal/Sensvektör[ad_2]

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img