Yeni Nesil Blockchain Oyunları Cryptopia’nın Kitabından Birkaç Sayfa Çıkarabilir

Oyna-kazan oyununun çeşitli yönleri, ana akım bir kalabalığın ilgisini çekebilir.

Hiçbir ön yatırım gereksinimi olmadan birleştirilmiş uzun vadeli bir geliştirici vizyonu, başlamak için mükemmel bir yerdir. kriptopia Blockchain oyun girişimi aracılığıyla bu yönleri ve daha fazlasını vurgulamak istiyor.

Çekiş Kazanmak Önemlidir

Oyna-kazan oyunlarının artan popülaritesine rağmen, çoğu projenin ortak bir önemli kusuru var. Hepsi, oyuncuların ya önceden bir yatırım yapmasını ya da fiyatların artması umuduyla ödüllerini uzun süre elinde tutmasını gerektiriyor. Bu mantıklı bir ekonomik model olsa da, ana akımın bu projeleri daha ilk günden benimsemesini de engelliyor. Bunun yerine, kazan-kazan oyunlarının çoğu, blok zinciri oyunları yoluyla kripto para dünyasına girmek isteyenlerden ziyade yalnızca mevcut kripto kullanıcılarına hitap ediyor.

Cryptopia farklı bir yaklaşım benimsiyor. Oynaması ücretsiz ve kazanarak oynama mekaniğini birleştiren birkaç oyundan biridir. Bu yeni bir şey değil, ancak bu seçeneği sunan oyunlar genellikle içerikten veya kullanıcıyı elde tutmadan yoksundur. Cryptopia, oyuncuların ödüller kazanmaları ve bu sorunlara karşı koymak için oyun içi kaynaklardan para kazanmaları için birden fazla oyun modu sağlar. Oyuncu bu sanal dünyaya nasıl yaklaşmak istediğini tanımlarken Maceracı veya Tycoon – veya ikisinin bir melezi olmak.

Blockchain oyun, dağıtılmış bir defter aracılığıyla ademi merkeziyetçiliğin somutlaşmış halidir. Sunucu tabanlı oyunların aksine, blok zinciri tabanlı projeler sansürden, devlet müdahalesinden veya oyun dünyasını kontrol eden üçüncü şahıslardan uzak kalır. Bunun yerine, tüm oyuncular Cryptopia’daki oyunlar ve geliştiriciler arasında doğrudan bir iletişim hattı ile oylama ve yönetişime katılırlar.

Ayrıca, oyuncuların bu oyun ortamını nasıl deneyimlemek istedikleri konusunda sınırsız olasılıkları keşfetmelerini sağlar. Ekstra bir fayda, Cryptopia’da tüm eylemlerin nasıl sonuç doğuracağıdır. Herhangi bir oyuncu tarafından verilen herhangi bir karar, oyunu sadece onlar için değil, tüm oyuncular için sonsuza kadar değiştirebilir. Beklenmeyen her an gerçekleşebileceğini garanti ederek, tüm oyun amaçları için %100 zincirde olmanın bir avantajıdır.

Birden Fazla Oyun Modu Gerekiyor

Bugün blockchain oyunlarını engelleyen bir başka özellik de oyunların görünüşte tek boyutlu olması. Örneğin, bir oyun ya oyuncuya karşı çevreye ya da oyuna karşı oyuncuya yöneliktir. Bazı projeler her iki oyun modunu da sunarken, genellikle birinden veya her ikisinden de ödün vermeyi gerektirir. İkisi arasında bir denge bulmak asla kolay değildir, ancak geliştiriciler diğer seçenekleri keşfedebilir. Oyunlar insanları bir veya iki varsayılan seçeneğe bağlamamalıdır. Bunun yerine, oyuncular kendi yollarını çizebilmelidir.

Bu seçenek artık Cryptopia aracılığıyla kullanılabilir. Oyuncular genel deneyimi kendi beğenilerine göre şekillendirebilir. Bazıları Maceracı modunda düşmanları aramak ve onlarla savaşmak isteyecektir. Diğerleri, arazi arsaları satın alarak ve jeton olarak satılabilecek kaynakları çıkararak kazançlarını en üst düzeye çıkarmak ve pasif bir şekilde servet yaratmak istiyor. Üçüncü tip oyuncu, her iki unsuru birleştirebilir ve çok etkileşimli bir oyun deneyimi oluşturabilir. Seçenekler neredeyse sınırsızdır ve hiç kimsenin oynamaya başlamak için herhangi bir ön yatırım yapmasına gerek yoktur.

Bir Maceracı olmak, oyuncuların görevlere, mesleklere katılmalarını, karakterinizin becerilerini geliştirmelerini ve geliştirmelerini sağlar. Yüksek vasıflı oyuncular daha zor görevler üstlenebilir, daha iyi ödüller kazanabilir vb. Daha sonra, bu ödülleri kendileri için veya diğer oyuncular aracılığıyla en üst düzeye çıkarmak oyunculara bağlıdır. Kazanılan ödüllerini kullanmak isteyenler için bir Maceracı/Tycoon melezi kesinlikle mümkündür.

Tycoon seçeneği, kişinin kişisel merkezi olmayan finans imparatorluğunu kurma ve genişletme etrafında döner. Oyuncular arazi karoları satın alır, kaynakları çıkarır ve bunları satar ya da başka jetonlar üretmek için kullanırlar – bunlar da ticaret yapabilirler. Aynı ulusun oyuncuları tarafından bitişik arazi karolarına sahip olmak, bir ulus bölgesi oluşturur. Daha büyük bir grup bölgesi, daha iyi işleyen binalarla sonuçlanır ve bu da onu pasif bir gelir akışından yararlanmak isteyenler için değerli bir seçenek haline getirir.

İşbirliği ve Şeffaflık

Bir süre sonra Cryptopia’da yeterince uygun fiyatlı toprak parçası olmayacağı iddia edilebilir. Geliştiriciler bunu düşündü ve oyuncuların işbirliği yapmasını sağladı. Daha spesifik olarak, herhangi bir oyuncu arazi satın almak için halka açık bir şirket kurabilir. Diğer oyuncular şirketin hisselerini satın alabilir ve mayınlı kaynakları veya diğer kazançları kurumsal bir şekilde paylaşabilir. Oyuncular, bu seçeneğin herkes için erişilebilir ve uygun fiyatlı kalmasını sağlamak için kesirli hisseler de satın alabilir.

Geniş bir blok zinciri oyunu ve ekonomisi oluşturmak, güven ve şeffaflık gerektirir. Cryptopia, önceden mayınlı madeni paralar, haksız avantajlar, token arzı maskaralıkları veya başka bir şey olmadığından emin olur. Oyunun kodu, GitHub üzerinden erişilebilen akıllı sözleşmeler aracılığıyla görülebilir. Bu şeffaf yaklaşım, harici bir yazılım kullanmak zorunda kalmadan veya belirli becerilere sahip olmadan herkesin erişebileceği, oynayarak kazanılan bir oyun oluştururken çok önemlidir.

Çözüm

Oynayarak kazanılan oyunların evrimi heyecan verici. İlk nesil, erken benimseyenleri ve yatırımcıları ödüllendirmeye odaklanırken, Crytopia gibi projeler, kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi sunarken oyunların herkes için nasıl olması gerektiğini vurgular. Oyuncu güçlendirme, oyun dünyasını nasıl keşfetmek istediklerine bakılmaksızın her oyuncunun memnuniyetle karşılandığını ve ihtiyaç duyulduğunu hissetmesi gerektiğinden, oyun içi öğelerden daha fazlasıdır.

Dahası, sadece daha fazla ücretsiz oyna-kazan oyununun ortaya çıktığını görmeyi umabiliriz. Ana kullanıcıları çekmek, giriş önündeki tüm engellerin kaldırılmasını gerektirir. İnsanların kripto paraya sahip olmalarını ve Metamask gibi Web3 cüzdanlarına aşina olmalarını beklemek mümkün değil. Bu sektör, potansiyel ödüller, kişiselleştirme ve şeffaflık ile daha fazla sorunsuz bir deneyime ihtiyaç duyuyor.

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img