BitMEX, Japonya’ya Erişimi Kısıtlıyor

Geçtiğimiz hafta açıklama yapan Japonya, kripto para birimlerinin ülke içinde düzenlenme şeklini değiştirerek BitMEX'in yerel sakinlere erişimi kısıtlamaya başlamasını istedi.

Bu hareket , 3 Nisan’da yayınlanan Japonya Finansal Araçlar ve Borsa Kanunu ile Japonya Ödeme Hizmetleri Yasası’nda 1 Mayıs 2020 tarihinden itibaren geçerli olan değişikliklerle birlikte bir kabine emrini takip ediyor. Kabine brifinginde, kullanıcı bilgileri ve “kullanıcıları korumak” için tasarlanmış diğer önlemler yer aldı.

Sonuç olarak, BitMEX, 30 Nisan itibariyle yerel sakinlere erişimi kısıtlayacağını açıkladı , yani yeni kayıtlı Japon kullanıcıları ticaret yapamayacakken, mevcut Japon kullanıcılar sipariş veremeyecek veya yeni pozisyonlar açamayacaklar.

Hizmetler Yasası’nda yapılan değişiklikler yürürlüğe girdiği için halen açık olan pozisyonlar, belirli bir sözleşmenin şartlarına uygun olarak sona erene kadar normal şekilde devam edecektir.

BitMEX yaptığı açıklamada, “Düzenleyicilerin kripto para birimi ürünleri için standartlar oluşturmaya yardımcı olma çabalarını destekliyoruz.” Diyerek şöyle devam etti: “Japonya pazarına yönelik amaçlarını desteklemek için Japon düzenleme makamlarıyla çalışmaya devam edeceğiz ve Japon kullanıcılarımızı güncel tutacağız.”dedi.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img