Yükseliş Rallisi Yavaş yavaş Sona Erirken Bitcoin Önemli Bir Şekilde Düşüyor

Bitcoin kısa süre önce son fiyatının %5’ini kaybetti. Birçok uzman, bu düşüşün ABD altyapı faturasından kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Geçen ayın sonu – Temmuz 2021, Bitcoin Fiyatı için biraz olumluydu. Ancak, çoğu yatırımcının Tasarıdan korkması nedeniyle ralli şu anda düşüyor gibi görünüyor. Fiyat birkaç gün önce 42.400 dolara yükseldi ancak 39.667.19 dolara düşmedi.

İlgili Okuma | Akıllı Sözleşmeleri Entegre Etmek İçin Çin’in Dijital Yuanı

Maple Finance Daniel de dahil olmak üzere birçok uzman, bu düşüşün, birçok insanın Altyapı faturası konusunda hala kararsız olmasından kaynaklanabileceğine inanıyor.

Fatura, Bitcoin’in 40 bin Doların Altına Düşmesine Neden Oluyor

Altyapı Yasası’nın ilk versiyonu, gereksinimlerin ana hatlarını çizmeye ve “komisyoncu” kelimesinin kapsamını genişletmeye odaklandı. Bu, yatırımcıları, merkezi olmayan borsaları ve kripto ile işlem yapabilecek diğerlerini netleştirmek içindi.

Kim’e göre, bu yasa tasarısına ilk tepki belirsizlik, korku ve şüpheler oldu. Sonuç olarak, birçok borsa fonlarını buradan çekmeye ve likiditeyi otomatik olarak düşürmeye başladı. Böyle bir durumla, kripto fiyatı düştü.

İlgili Okuma | Bank of America, Bitcoin Vadeli İşlemler Ticareti İçin Güya Onay Verdi

Geçen ay FTX’in BTC rezervi artarken Binance Bitcoin rezervi 70.000 azaldı. Kim, bu dalgalanmanın toplumdaki paniğe de katkıda bulunduğunu gözlemliyor. Tüm bu sorunlardan önce, Bitcoin direncini 42.000 dolara yaklaştırdı.

Yükseliş Rallisi Yavaş yavaş Sona Erirken Bitcoin Önemli Bir Şekilde Düşüyor

After an incredible growth this weekend, Bitcoin has once again bottomed | Source: BTCUSD on TradingView.com

Madeni para bile 1 Ağustos Pazar günü “on günlük galibiyet serisini” sürdürdüAziz, en uzun 8 yıl. Ama ne yazık ki, aynı akşam, fiyat 24 saatlik bir aralıkta %5.5 düştü.

Fatura Hakkında Kısa Bir Bilgi

Tasarı şimdilik ABD Senatosu’nda tartışılıyor. Amaç, ülkeyi geliştirmek için bir trilyon dolarlık altyapı setini finanse etmek için vergi gelirlerini artırmak. Ancak Senato, kripto işlemlerinden 28 milyar dolar toplamayı planlıyor.

Tasarı ortaya çıktığından beri, kripto topluluğundaki birçok kişi bu konudaki memnuniyetsizliğini dile getirdi. Hatta bazı insanlar, tasarının sektördeki kripto ile ilgili her faaliyeti kesebileceğini bile söylüyor.

Bununla birlikte, geçen Pazar, faturanın başka bir versiyonu, komisyoncuların varlık transferleri sağlayan herkes için ne anlama geldiğine dair daha dar bir tanımla ortaya çıktı.

İlgili Okuma | Binance Bitcoin Açık Faiz, Yasal İncelemeye Rağmen Artıyor

Ancak bu yükseltilmiş versiyonda, merkezi olmayan borsalardan doğrudan bahsedilmiyor. Ancak yazılım geliştiricileri, madencileri, düğüm operatörleri veya diğerleri doğrudan hariç tutulmaz.

Bu arada, Seçenekler piyasası son yasa tasarısına tepki gösterdi. Şimdiye kadar, Bitcoin Temmuz ayından bu yana biraz kazanıyor. Ayrıca, önde gelen borsalarda listelenen seçenek, çok sayıda satın alma ilgisi kaydetti.

Ancak bu haber, Link, Theta ve hatta XRP dahil olmak üzere birçok kripto para birimini aşağı itti.

Featured image from Pixabay, and chart from TradingView.com

[ad_2]

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img