Zaki Manian, İki numaralı Cosmos istifa etti

Manian, “İşi halletmenin en iyi yolu gitmemdi,” dedi. İstifa, 800 milyon dolarlık Cosmos blok zincirinin geliştiricisi Tendermint'te aylarca süren acı kavgadan sonra geldi

Tecrübeli blok zinciri geliştiricisi Zaki Manian, Cosmos blok zincirinin gelişimi ile ilgili görevini yani Tendermint‘teki yönetici rolünü bıraktı. Decrypt ile yapılan özel bir röportajda Manian, geçen hafta istifa ettiğini, ancak yine de Cosmos üzerinde çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Girişimi tüketen iç mücadeleler, Manian’ın, kurucusu Jae Kwon’u kötü yönetimden suçladığı bu ayın başlarında halka açıklandı. İçerdekiler Decrypt’e,  Kwon CEO rolünden istifa etmedikçe projeden ayrılmakla ve mühendislik ekibinin büyük kısmını onunla birlikte almakla tehdit ettiğini söyledi. Ayrıca, girişimin yeni protokolünün, serbest dizgin verilmedikçe gönderilmeyeceği konusunda da uyardı.

Decrypt ile bugün yaptığı röportajda Manian istifa kararı konusunda isteksiz olduğunu söyledi. “Şirket içinde bunu Jae ile aramda bir güç mücadelesi olarak göstermek isteyen insanlar var ve bu da x ve y ve z’yi tehdit eden bir sonuç çıakrtıldı. Ama gerçekten bu düzenlemede işi halletmenin bir yolunu görmediğimi söylüyordum. İşi yapmanın en iyi yolu benim için ayrılmaktı. ” dedi.

Kwon bu duruma yorum yapmaktan kaçındı. Projeden kaç tane geliştiricinin istifa ettiği belli değil; Manian kaç kişinin onu kapıdan çıkardığını söylemeyi reddetti. Bu ayın başında şirketin 60 çalışanı vardı. Manian, topluluğun her zaman “çok varlıklı bir ekosistem olduğunu ve birlikte çalışmanın yolları olduğunu” söylese de, proje şimdi Cosmos’un ve yatırımcılarının ötesindeki projeler için yansımaları olan keşfedilmemiş sulara giriyor.

“Blok Zincirlerinin İnterneti”

Kripto para birimi endüstrisinin en büyük ve en parlak projelerinden biri olan Cosmos, kendi kendini tanımlayan bir “Blockchains İnterneti” dir. Platformun ATOM jetonu 21. sırada ve piyasa değeri 814 milyon dolar. Bu merkezi olmayan birlikte çalışabilir platformlar ağının kalbinde, saygın bir açık kaynak geliştiricisi Kwon tarafından geliştirilen benzersiz bir protokol yer almaktadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img