Zilliqa’nın patlaması: Rakamların arkasına bir bakış | CryptoSlate

Geçen haftaki %210’luk artış, Zilliqa’ya olan ilginin yeniden canlandığını gördü.

Geçen Mayıs ayında 0.26 dolarda zirveye ulaşmasından bu yana, uzun süreli bir düşüş izledi. $ZIL’in 0,06 $ seviyesinde destek bulmasıyla kısır bir satışla başladı.

Boğalar mücadele etmeye çalışsa da, 0.13 dolar civarındaki dirence ulaştıktan sonra düşüş trendi Eylül ayında yoluna devam etti. Şubat ortasında 0,03$’da yerel bir dip bulundu. Bu, 0,03664 dolar ile 0,04432 dolar arasındaki dar bir ticaret aralığı ile devam etti.

Kaynak: TradingView.com

Bununla birlikte, geçen haftaki patlama, yaklaşık yedi aylık düşüş trendinde ikna edici bir kırılma olduğunu doğruladı. Bununla birlikte, Zilliqa’ya olan yatırımcı ilgisi geri döndü.

Ancak $ZIL bu ivmeyi geliştirebilir ve geri dönüşü sürdürebilir mi?

Zilliqa patlaması piyasayı şaşırttı

Düşüş trendi döneminde, Bitcoin ve diğer Katman 1’ler, özellikle Eylül’den Kasım 2021’e kadar büyük kazanımlar gördü. Ancak Zilliqa o sırada bocalarken, bazıları bunu projenin bittiğinin kanıtı olarak aldı.

Tekniklerin bir değişiklik gösterdiği sadece son bir ay oldu. 14 Mart’ta başlayan hafta, fiyatın düşüş trendi çizgisinin marjinal bir şekilde üzerinde yükseldiğini gördü. Ancak, daha geniş piyasa hissiyatının tersine dönmesi, bir sonraki haftaki patlamaya kadar değildi.

Zilliqa’nın NFT ve Metaverse Başkanı Sandra Helou, CryptoSlate’e gönderdiği bir e-postada, pompanın projeye yakın olanlar için şaşırtıcı olmadığını söyledi. Ayrıca, ekibin durgun dönemde bile ekosistemi büyütmeye odaklanması göz önüne alındığında, fiyat hareketinin “hata olmadığını” söyledi.

“Son pompa, pazarın geri kalanı için Zil’e zaten yatırım yapmış ve ekosistem büyümemiz ve vizyonumuzun farkında olanlar için şaşırtıcı olsa da sürpriz değildi. Zilliqa’ya her zaman uyuyan bir dev olarak atıfta bulunulmuştur ve büyüme için birçok hizalanmış dikeyde odaklanmamız ve dikkatimiz sayesinde, fiyattaki bu hareketin gerçekleşmesi bir hata değil.”

$ZIL fiyat analizi

Son birkaç gün, $ZIL’in daha geniş kripto pazarına ters davrandığını gösteriyor. Piyasa bu haftanın başında mütevazı kazançlar görürken, hafta sonu çıkışının ardından boğaların yeniden gruplaşmasıyla $ZIL hafif bir düşüş yaşadı.

Benzer şekilde, Çarşamba günü, günlük mumda +%80’lik bir yukarı dönüşle ZIL için yükseliş formunun devam ettiğini görürken, piyasanın geri kalanı Çarşamba günü satış tarafında küçük bir önyargı ile konsolide oluyor.

Fiyat artışlarıyla ortaya çıkan büyük hacim, sürekli bir hareket olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, tüccarlar, haftalık zaman dilimindeki Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 70’in üzerinde aşırı alım bölgesine girdiğini not etmelidir. Tek başına ele alındığında, bu mutlaka yakın bir düşüşe işaret etmez, yalnızca boğa yorgunluğu kısa vadede gelecek fiyat hareketinde bir faktör olabilir.

E-spor yükselişte

Bu tersine dönüşü desteklemek, birkaç önemli temel gelişmedir. Birincisi, son zamanlarda e-sporun olağanüstü büyümesi.

Teknoloji danışmanları Activate tarafından yürütülen araştırmalara atıfta bulunarak, Syracuse üniversitesi ABD’deki espor izleyicilerinin 2021’de NFL hariç tüm profesyonel spor liglerini geçeceğine dikkat çekti.

Kaynak: onlinegrad.syracuse.edu

Aynı şekilde, bir küresel espor pazarı raporu Newzoo tarafından iki yıl önce yapılan araştırma, 2019 gelirinin 950 milyon dolara ulaştığını buldu. Bununla birlikte, popüler kültürle daha fazla bütünleşmenin arkasından, Newzoo’nun 2022 için en son gelir tahmini, 2019’un neredeyse iki katı olan 1.8 milyar dolar olarak geliyor.

Zilliqa Pazarlama Müdürü Art Malkov, Zilliqa’nın bu alandaki stratejisinin, son zamanlarda popülaritesinde önemli bir artış gösteren e-sporları oyna-2-kazan ile birleştirmek olduğunu söyledi. Bu şekilde, firma her iki cephede de büyümeden yararlanacak şekilde konumlanmıştır.

“Zilliqa, blok zinciri ve oyun evrimine liderlik etmek için güçlü bir şekilde konumlandırılmıştır. Öngörülen 200 Milyar dolar P2E endüstrisinde 2024’e kadar ele geçirilecek olan Zilliqa, bu büyümeden yararlanmak için konumlandı.”

Metapolis geliyor

Ancak son fiyat hareketinde belki de en önemli faktör, Miami’de 2 Nisan’da erken erişim etkinliği olarak başlatılan Metapolis’tir.

Metapolis hakkında yorum yapan Malkov, bir hizmet olarak Metaverse (MaaS) konseptinin onu rakip Metaverse’lerden ayırdığını söyledi. Bu durumda, kullanıcılar dijital dünyalarını istedikleri gibi yaratmakta özgürdürler – bunun ticari bir bakış açısından zincirleme etkileri vardır.

“Metapolis boş bir tuval; markalar, mekanlarını olmasını istedikleri gibi tanımlar. Bir MaaS platformu olarak Metapolis, müşterilerinin her birinin benzersiz ihtiyaçlarına uyan dijital konumlar yaratıyor.”

Malkov ayrıca “görsel olarak ilgi çekici” deneyimler için en yeni oyun motorları Unreal Engine ve Unity’nin kullanımındaki önemli noktalara da değindi. Protokolde yerleşik olarak bulunan Müşterinizi Tanıyın (KYC) kontrolleriyle güvenliğin değerlendirilmesinin yanı sıra.

Her zaman olduğu gibi, alt fiyatlara ne olduğu büyük ölçüde pazar lideri Bitcoin tarafından belirlenir. Ancak Zilliqa’da birçok şey olurken, fiyatı desteklemek için temel güç orada.

Zilliqa’nın patlaması sonrası: Sayıların arkasına bir bakış ilk olarak CryptoSlate’de göründü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda takip edin, Telegram kanalımıza katılın ve Facebook sayfamızı takip edin!

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img