Zimbabve’nin Bitcoin Profili Yükseldi

Zimbabve'nin kötüleşen ekonomik durumu, yetkilileri umutsuz ve tartışmalı bazı kararlara imza atmaya zorluyor

Bankalara ait olan Zimswitch, aynı finansal kurumlara yapılan güncel ödemelerdir. Bu atama, görünüşe göre, finansal hizmet sağlayıcıları arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için yapılmıştır.

Ülkenin en büyük MMO’su Ecocash , RBZ’nin bu hamlesinin hedefi gibi görünüyor. Yıllar boyunca, Ecocash rutin olarak MMO’lar arasında bir dizi yük arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için sinir bozucu çabalarla suçlandı.

Ecocash’in eleştirmenleri, MMO’nun tekelini korumak için bunu yaptığını, bu da altyapısını inşa etmek için yoğun yatırım yaptıktan sonra kazandığı bir durum olduğunu söylüyor. Ecocash kaçınılmaz olarak yerel telekom regülatörü tarafından yapılan bir anketin bulguları ile doğrulanan en baskın MMO oldu. Bulgulara göre , Ecocash tüm mobil para ödemelerinin% 94’ünden fazlasını oluşturuyor.

Ayrıca, RBZ tarafından yapılan bir araştırma, mobil paranın, ulusal perakende ödemelere egemen olduğunu ve bu ödemelerin% 80’ini oluşturduğunu ortaya koymaktadır .

Sıkı döviz düzenlemeleri ile karşı karşıya olan bazı Zimbabwe’ler sınır ötesi ödeme yaparken bitcoin’e geçiyor. Bitcoin’in daha hızlı olması ve normal düzenlemelere tabi olmaması bu durumda etkin rol oynuyor.

anlık kripto

Related articles

Leave a reply

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img